Mosaiik saarlastest pealinna südames sai kaheseks (8)

Mosaiik saarlastest pealinna südames sai kaheseks

ÕDUS ÄRAOLEMINE: Liina Kiil, Erik Saar ja Mirjam Paju tunnevad end sünnipäeval silmnähtavalt hästi. Foto: Jüri Jõemaa

Kui ikka saarlaste kogunemiskohal Tallinnas Mosaiigi kohvikul on sünnipäev, tulevad peole muidugi saarlased või saarlaste sõbrad. Ja vähe neid ei ole.

Krõbekülmal reedeõhtul üle libeda Vabaduse väljaku Mosaiigi suunas tippides ning jäisel pinnal elu eest tasakaalu hoida üritades jõuan juba mõelda: mis küll sunnib sellise ilmaga Tallinna ronima, kui suurem osa kolleegidest samal ajal soojas kodus jalad seinale viskab ning südamerahuga nädalavahetust alustab? Ega teagi mis, aga siin ma olen ja siin on Mosaiik. Ikkagi 2-aastaseks saanud sünnipäevalaps!
Mosaiigi omanik Katrin Tuisk tunnistab, et esimene aasta oli kohviku jaoks ääretult raske. Õige kohvikutunne hakanud tekkima alles siis, kui Mosaiigi peakokaks tuli samuti Saaremaa poiss Risto Laanet. “Toit on ikkagi see, mis toob inimesed kohale,” teab Katrin nüüd, aastajagu pärast seda, kui Risto Mosaiigis oma kokakunstioskusi näitama asus. Nn saarlaste kogunemiskoha võlu on kindlasti ka see, et kui sinna sisse astuda, on mõni tuttav nägu kodusaarelt seal juba ees ja saaremaa keelgi paitab koduselt kõrva. Nii ka nüüd.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest. Telli leht siit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 368 korda, sh täna 1)