Saarlased annetasid 75 liitrit verd

Esmaspäeval ja teisipäeval Kuressaare kultuurikeskuses toimunud doonoripäevadel kogus SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus 75 liitrit verd.

“Eks külmemad ilmad ja see, et käime Saaremaal juba pea igas kuus, selgitab seekordsete Kuressaare doonoripäevade tavapärasest pisut tagasihoidlikumaid tulemusi,” lausus Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskuse kommunikatsioonijuht Eva Maimre. Samas lisas ta, et sellele vaatamata on Saaremaa endiselt üks doonoriterikkamaid maakondi. Seekordsetel doonoripäevadel käis 196 doonoriks soovijat. Verd annetas 169 inimest, neist esmakordselt 17.
Mullu korraldas verekeskus Saaremaal 15 doonoripäeva ja keskmiselt tehti Kuressaares 110 vereannetust päevas. “See on suurepärane ja rõõmustav tulemus. Meie verekeskus tänab kõiki Saaremaa doonoreid. Ütlemata hea on teada, et meid Saaremaal oodatakse ja nii aktiivselt vastu võetakse,” rääkis Eva Maimre.

Tema sõnul on Saaremaa doonoripäevadelt tagasi saadetud (alates 2007. aastast) keskmiselt 18 doonoriks soovinut. Kõige levinum tagasisaatmise põhjus on madal hemoglobiinitase, aga ka erinevad haigused ja verevõtmiseks sobimatud veenid, inimeste reisimised riskipiirkondadesse jms.
“Suvel puukide aktiivsuse perioodil tõuseb Saaremaal ja ka mujal tagasisaadetud doonorite arv puugihammustuste tõttu,” ütles Maimre.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)