Saaremaale võiks luua köögi lambalihatoodete valmistamiseks (11)

Eesti lambakasvatajate selts tahab rajada Eestisse lammaste tapamaja ja köögid lambaliha töötlemiseks, millest üks seatakse loodetavasti sisse ka Saaremaal.

Möödunud nädalal Saaremaa lambakasvatajatega kohtunud Eesti lambakasvatajate seltsi juhatuse esimees Hillar Kalda ütles, et selts otsib praegu toetusraha, et teha Eestisse lammaste tapamaja ja lambaliha väärindamise kohad.
“Saarlastele pakub tapmisteenust Saaremaa lihatööstus, aga oleks vaja siia ühte kööki, kus valmistada lihast erinevaid tooteid ja neid pakendada,” rääkis Kalda, kelle sõnul aitab erinevate marinaadide ja suitsulihatoodete valmistamine müüa lambaliha senisest pikema perioodi jooksul. Lambaliha põhiline probleem on see, et lambaliha on hooajaline kaup, mida värskena liigub vaid sügistalvisel perioodil.

Kalda ei ole rahul olukorraga, kus suur osa Eestis müüdavatest lammastest läheb moslemitele või kuhu iganes Euroopasse, kus on lambalihast puudus.
TÜ Eesti Mahe tegevdirektor Jaan Nõmmik ütles, et tema uue lambatapamaja ehitamiseks Eestis vajadust ei näe, sest lambaid Eestis lihtsalt ei jätku.
“Oleme teinud liikuva tapamaja projekti, liikuv tapamaja jõuab kohale 31. juuliks,” ütles Nõmmik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 104 korda, sh täna 1)