Rebane jälitas lapsi (17)

Lossivallidel kelgutanud lapsed kohkusid, kui ühel hetkel neile lähenenud rebast märkasid. Julge loom ei kartnud ka laste hirmukisa ega kelgukolinat, vaid jäi paigale. Kui hirmunud lapsed kodu poole jooksma hakkasid, jälitas rebane neid veel mitusada meetrit, hoolimata sõitvatest autodest.

Saarte Hääle toimetusele on tulnud ka vihjeid, et rebased on julged ega pelga ka jalgrattateedel kepikõnni harrastajaid.
“Reeglina metsloom kardab inimest, vastupidine käitumine viitab suure tõenäosusega mingile hälbele,” ütles Kuressaare heakorra järelevalvespetsialist Heino Vipp, hoiatades, et mitte mingil juhul ei tohi sellist looma puutuda.
Vipi sõnul on rebaste puhul probleemiks kärntõbi, mis ohustab tõsiselt ka inimeste koduseid lemmikloomi. Haigus on raskesti diagnoositav, selle ravi kallis, vaktsineerida selle vastu ei saa ning immuunsust tõve läbipõdemine ei anna.

“Inimese elule see haigus otseselt ohtu ei kujuta, aga me ei tea, mis tõbe selline loom kanda võib,” selgitas Vipp, soovitades sellise looma juurest kohe ära minna ja kutsuda mõni täiskasvanu. Olukorra lahendamiseks võib pöörduda linnavalitsuse või veterinaaride poole.
Kuna linnas elavate rebaste seas vohab kärntõbi sedavõrd, et neilt on haiguse saanud nii mõnigi koer, andis linnavalitsus eelmise aasta lõpus jahimeestele voli rebaste arvukuse piiramiseks neid maha laskma hakata. Tiheasustusalal on selline reguleerimine vajalik ja seaduslik.
Tänaseks on Vipi sõnul linnas kütitud juba kümmekond rebast, kuid sellest hoolimata on nende arvukus tõusnud. Üheks põhjuseks on metsloomade vaktsineerimisprogramm.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 117 korda, sh täna 1)