Abruka regi tegi esimese sõidu (2)

Abruka regi tegi esimese sõidu

 

15 minutiga soojas ja mugavas ruumis üle jää Abrukale kulgeda pole enam unistus. Kaarma valla uus mootorsaan koos haagisreega kadus eile Roomassaares lumetuisu sisse, et veidi aja pärast Abruka pinnale sõita.

Abruka voorimees Kaupo Heinlaid oli vaatamata lumetuisule ja kõrvetavale tuulekülmale eile keskpäeval Roomassaare sadamas vana rahu ise. Hommikul veel Abrukalt amfiibsõidukiga Argo tulnud mees läks tagasi juba uhiuue mootorkelguga. Kundedeks nädalavahetuseks koju sõitev abrukalane Krista Lember ja pensiringile suundunud postiljon Art Spitnev ning kaasas ka parasjagu kaupa. “See annab meile nüüd liikumisvabaduse,” tunnistas Krista Lember, et uut sõiduvahendit on oodatud kaua.
Esimese sõidu jaoks olid ilmaolud üpris ekstreemsed. “Hommikul oli veel hullem,” kostis voorimees küsimise peale, kas lumetuisust Abruka ka üles leiab. Kuna mees Roomassaare üles leidis, uskus ta end ka Abruka leidvat. Jääolud olid tema sõnul täitsa korralikud.

Haagisregi on mugavam kui mõni sõiduauto. Mahutab voorimehe sõnul vahest 5 inimest või siis ligikaudu 400 kilo kaupa. Salongi saab kütta piiritusega töötava ahjuga, seal on olemas valgustus, raadio ja isegi väike lauake. Vajadusel mahub salongi ka inimene kanderaamil ja võimatu pole ka ratastooliga reisimine.
Kui veel eile sätiti uut sõidukit esimese raksu jaoks sõidukorda, on Kaupo Heinlaid taolise riistapuuga sõitmist õppimas käinud Otepääl vanameister Paap Kõlari juures. Voorimees sõnas, et usutavasti saab uue sõidukiga Abrukale kiiremini kui senise Argoga, mis eile hommikul läbis 7-kilomeetrise vahemaa umbes 25 minutiga.

Kui ma õhtupoolikul Heinlaidile helistasin, ütles ta, et Abrukale jõuti 20–25 minutiga. “Väga hea oli, rahulikult läksime,” märkis ta pärast avasõitu. Reisijad olid kurtnud, et kohati veidi raputas, kuid lumega kaetud jääl oli sõit tasane. Külma üle ükski seekord kütmata salongis sõitnud reisijatest ei kurtnud. Voorimees ise tunnistas, et saanis olles külm küll veidi näpistas, aga sest polevat midagi.
Uus euroraha ja valla omaosaluse eest soetatud 980-kuupsentimeetrise mootorimahuga Yamaha saan voorimehe sõnul liinireise tegema ei hakka. Sõidetakse kokkuleppeliselt siis, kui ikka mitmel inimesel on vaja üle mere saada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 73 korda, sh täna 1)