Ürituste korraldajad hädas kallite majutajatega (9)

Saaremaa mainekamate ürituste korraldajad põrkuvad igal aastal probleemile, et just nende ürituse ajaks tõstavad majutajad oluliselt hindu ning nii tekivad raskused suurüritustel osalejate majutamisega.

“Suurte teatrite truppide majutusega on tänavu kõik hästi, kuid probleeme tekib soolokontsertide andjate ja oma inimeste majutamisega,” ütles Saaremaa ooperipäevi ette valmistava Eesti Kontserdi Pärnu kontserdimaja juhataja Marika Pärk.

“Meil napib viimasel ajal raha, sest hinnad on läinud Saaremaal nii üles. Seetõttu on ka kultuuriministeeriumile raske põhjendada pidevalt suurenevaid majutuskulutusi.”
Ka Saaremaa ralli korraldajad kinnitavad, et majutajad ei arvestata ralli toimumise aegu sügiseste madalamate hindadega, vaid suviste ja kõrgematega. Vahe suviste ja sügisest jõustuvate uute hindade vahel võib Saaremaal sõltuvalt majutuskohast ulatuda kuni 100 euroni.
Marika Pärk sõnas, et loodetavasti laheneb majutusprobleem tänavusteks ooperipäevadeks üsna pea.
Majutamiseks Mere reisibüroo partneriks võtnud Saaremaa ooperipäevade korraldajatel pole kerge ülesanne, sest ainuüksi Moskva ooperiteatri Helikon truppi kuulub 140 inimest ning nad viibivad Saaremaal seitse ööd. Samuti tuleb suure delegatsiooniga teater Vanemuine ja ka korraldajate tehniliste töötajate arv küünib poo-lesajani.

“Eelmiste aastate kogemus on näidanud, et kõik majutuskohad pole esinejatele vastuvõetavad, sest arusaamised asjadest võivad erinevate kultuuride puhul olla teised,” rääkis Marika Pärk. “Aga me oleme alati selgitanud ja suuri pretensioone pole olnud.”
Seni suurim ooperipäevadel osalejate majutusega seotud skandaal puhkes 2009. aastal, kui Saaremaa ooperipäevade toonane korraldaja Aivar Mäe teatas, et Saaremaa Spa Hotels’iga koostööd enam ei tehta.
Nüüdseks on sõjakirves juba ammu maha maetud ja juba 2010. aastal majutati ooperipäevade esinejaid taas Saaremaa Spa Hotels’i ruumidesse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 55 korda, sh täna 1)