SÜGi solistide konkursi lõpp (1)

SÜGi solistide konkursi lõpp

VIIMANE VÕIT: Konkursi pikaaegsed korraldajad Diana Õun ja Triino Lest koos viimase võitja ja loo autori Sandra Kahuga (keskel). Foto: Henri Tamm

Pärast tänavust lõputseremooniat, kui kõik auhinnad olid kätte jagatud, astusid Saaremaa ühisgümnaasiumi huvijuhid lava ette ja panid 16 lauluaastale punkti. “Tule saarele sa, tule saarele sa…” kõmises saalisviibijate kõrvus – SÜG-i noorte solistide konkurss oli läbi saanud.

Eelmisel nädalavahetusel teoks saanud noorte solistide konkurss toimus SÜG-is viimast korda. “Selle konkursi aeg meie koolis sai otsa,” sõnas veidi väsinud, aga õnnelik SÜG-i huvijuht Triino Lest. Laua peal lesis konkursi edasiviijale mõeldud kingitus, mille peale oli kirjutatud “SÜG-i noorte solistide konkurss 1997–2012”.

“Pidime selle järgmisele põlvkonnale edasi andma, aga kuna miski pole veel kindel, siis siin see nüüd on,” ütles Lest. Ta lisas: “Me ei saa mitte midagi lubada, sest mingeid kokkuleppeid ei ole.”
Konkursi algataja Sirje Medelli sõnul on põhimõtteliselt kõik juhendajad helistanud sooviga, et konkurss võiks siiski jätkuda. “Oleme mõelnud ka kirjaliku palvega kooli poole pöörduda,” ütles Medell, “see üritus on omale nime teinud, see on väga hea nii heli, korralduse kui ka maja enda poolest. Soovin siiralt, et traditsioon jääks püsima ning loodan, et praegused korraldajad leiavad lahenduse, mis rahuldaks kõiki osapooli.”
Läbi aastate on Sirje Medelli algatatud konkursi üks peakorraldajatest olnud kooli teine huvijuht ja vene keele õpetaja Diana Õun. Mõlema huvijuhi sõnul on väga raske solistikatest lahti öelda, kuid kahjuks ei saa mööda vaadata otsese sihtgrupi puudumisest ja ürituse liiga suurest mastaabist ühe tavakooli jaoks. Need ongi konkursi lõpetamise põhjused.

Sel aastal osales konkursil vaid üks SÜG-i esindav õpilane ja üks õpilane, kes käib küll SÜG-is, kuid laulmist õpib Kuressaare gümnaasiumi Inspiras.
“Ma mäletan täitsa esimest võistlust, kui Triino oli alles õpilane ja Liisi Koikson võitis. Tegelikult mäletan ma neid kõiki,” rääkis Diana Õun. “Esimestel aastatel oli eriti raske, kui me ainult Sirjega seda tegime, sest temal, nagu kunstiinimestel ikka, on tuhat asjaajamist ja pea laiali otsas,” meenutas ta naerdes. “Aga õnneks tuli varsti Triino ka appi.”
“Kui konkurss tuleb kuskil mujal, on see väga tore, kuigi midagi tõesti lubada ei saa, aga läbirääkimised Kuressaare gümnaasiumiga käivad ning ettepanek on neile tehtud,” ütles Triino Lest, kes loodab, et konkursile leitakse uus korraldaja. “Meie koolis seda enam ei tule,” kinnitas Lest. Kui konkurss leiab endale uue korraldaja, on vanad korraldajad nõus seni püsinud formaadi üle andma ja valmis igati aitama.

Kuressaare gümnaasium ei ole veel otsustanud, kas jätkata vabariikliku solistide konkursi korraldamist Saaremaal või mitte.
“Mina ei näinud küll saalis ühtegi sellist nägu, millel oleks peegeldunud “Jess, lõpuks ometi läbi!”. Sellepärast arvan ma, et päris lõpp pole veel käes, aga eks kõik selgub nüüd,” kommenteeris KG huvikooli Inspira solistide juhendaja Pilvi Karu. “Nüüd on asi ilmselt sealmaal, kus tuleb kokku istuda ja asja arutama hakata. Selge on see, et kui KG asja korraldamise enda peale võtab, siis tuleb kõik uus ja erinev sellest, mis seni on olnud.”
“Sel aastal lõppes kõik nii ilusasti ja väärikalt,” muljetas Diana Õun. “Võit tuli meie koolile, laul oli imeline ning ka sõnum oli vastav: “Aeg on lahkuda” – see oli nagu täpp i-le, aga eks paistab, mis edasi saama hakkab.”
Saaremaale on grand prix’ toonud Karl Jörgen Viskus, Liisu Ots, Erko Niit ja Sandra Kahu.

Sandra Kahu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 122 korda, sh täna 1)