Sotsiaalmajas kohti veel on

Sikassaare sotsiaalmajas (Pikk 70) on kaheksa kohta, kolm naistele ja viis meestele, eile öösel oli hõivatud vaid neli voodit. Seega kohti on.

“Kes sooja tahab, tulgu aga! Mitte keegi ei pea väljas ööd mööda saatma,” kinnitas Tiia Tammsalu, SA Kuressaare Hoolekanne juhataja.
Tema sõnul võtab sotsiaalmaja vastu kõik, kes on kained ja korralikult riides. Kui tavaliselt saab sotsiaalmajas olla õhtul kella 8-st hommiku kella 8-ni, siis praeguse pakasega kedagi kellaajaliselt välja ei lööda.

“Esimese öö saab sotsiaalmajas veeta täiesti tasuta, kaks järgmist lähevad tasu eest – 26 senti öö,” selgitab Tammsalu ja lisab, et siis saab inimene ka ennast ja oma riided puhtaks pesta. Kui inimene on aga sotsiaalmajas ööbinud juba kolm ööd, suunatakse ta oma elu edasiseks korraldamiseks ja abisaamiseks sotsiaalametisse juhtumikorraldaja jutule. Vastavalt vajadusele määratakse talle siis toetust või otsitakse elukoht. Supiköögi järele Tammsalu sõnul Kuressaares esialgu vajadust ei ole, sest on ju olemas päevakeskus, kus iga soovija võib soodsa hinna eest supiportsu saada. Ainus tingimus: ole kaine ja korralikult pestud-kammitud!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)