Huvikeskus kutsub vabatahtlikke (2)

Huvikeskus kutsub vabatahtlikke

NOORSOOTÖÖ OOTAB: Kuressaare noorte huvikeskuses vabatahtlike programmidega tegelev Marjana Luist õpetab poisse Wii-ga mängima. Foto: Henri Tamm

Kuressaare noorte huvikeskus on oma töös väga aktiivselt kasutanud vabatahtlike abi. Veebruaris tuleb keskusse kaks tütarlast Saksamaalt, kes teevad Saaremaal oma noorsootöö praktika.

Vabatahtlikud viivad Saaremaal olles läbi saksa kultuuri tutvustava õhtu, mille kaudu saab just noorem generatsioon õppida tundma selle suure riigi eripärasid. Lisaks kohtuvad nad huvikeskuse aktiiviga ja löövad käed külge ka muudes tegevustes ja üritustes.
Vabatahtlike töö on noortekeskuses vägagi hinnatud, sest hoolimata pidevast kolimisest, sobivate ruumide puudumisest ja masust tingitud rahanappusest käib noortekas siiski päris palju inimesi. “See, kui palju keskuses noori on, oleneb täiesti ilmast. Kui ikka õues päike paistab, siis on lapsi vähem,” sõnab vabatahtlike programmiga tegelev Marjana Luist. Kiiremal ajal käib päevas läbi kuni 40 inimest, kes keskuses seltskonda ja meelelahutust otsivad.

Vabatahtlikkuse edendamiseks on koostööd tehtud ka töötukassaga. Aasta alguses leidis huvikeskuses töötukassa kaudu võimaluse praktiseerida Leene Kannisto, kes jäi saadud kogemusega rahule. Jõulude ajal aitas ta läbi viia mitmeid noorte jõuluüritusi “See oli hea kogemus – õpetasin lastele käsitööd ja olin vastutav korraga paljude eest.” ütleb Leene.
Märtsist augustini on noorteka tegevust rikastamas vabatahtlikud, kes saabuvad siia Euroopa Noorte programmi raames. Üks neist on Hispaaniast ja teine Rumeeniast. Asjaolu, et lastega tegelevad inimesed hoopis teisest kultuurist, annab mõlemale osapoolele palju juurde. Marjana lisab, et huvikeskusse on teretulnud kõik.

Krete Sema

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)