Veski ja Valvere saavad presidendilt teenetemärgi (1)

President Toomas Hendrik Ilveselt saab sel aastal sarnaselt mullusega teenetemärgi 99 inimest. Teiste seas kaks saar-last – Villu Veski ja Vahur Valvere.

Põhja-Eesti regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja ja MTÜ Eesti Vähiliit nõukogu esimees Vahur Valvere saab Toomas Hendrik Ilveselt Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgi. Valgetähe V klassi teenetemärgi saab aga ilmakuulus saksofonist ja helilooja Villu Veski. Lisaks saab Valgetähe IV klassi teenetemärgi suvesaarlane, skulptor Mati Karmin.
Iseseisvuspäeva eel tänab ja tunnustab riik traditsiooniliselt teenetemärkidega inimesi, kelle pühendumus erinevatel elualadel on olnud paljudele teistele julgustuseks ja innustuseks, selgitas Eesti riigipea teenetemärkide väljaandmise otsuses. President Ilvese sõnul näitab riik selle tunnustuse kaudu nii oma rahvale kui ka välisilmale, millised on Eesti väärtushinnangud ja vaim, millised teod on talle olulised.

Ilves nentis, et riigipeana lähtub ta sellest, et Eesti Vabariigi teenetemärk on riigi kõrgeim tänu ja tunnustus inimesele, nii Eesti kui ka mõne teise riigi kodanikule, kelle töö ja tegevus on aidanud Eestit muuta paremaks, turvalisemaks, rikkamaks ning nii mõnigi kord on autasu saaja ilmutanud isiklikku vaprust. “Ta on teinud enamat, kui tööülesanne otseselt ette näeb,” põhjendas president.
Ilves rõhutas, et teenetemärkide saajaid ei ole palju, mis peaks tõstma neist igaühe väärtust ja kaalu. Teenetemärgid antakse üle 23. veebruaril Tartu ülikooli aulas.
Läinud aastal tuli president Ilveselt Saaremaale üks teenetemärk – Kotkaristi kuldmärk Gunnar Metsmale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)