Töötukassa otsis muuseumile abilise (1)

Saare maakonna töötud leiavad praktikantidena rakendust erinevatel elualadel – nii on töötukassa kaudu abilise võtnud Saaremaa muuseum ja Muhus tegutsev keraamikatalu.

Saaremaa muuseum võttis praktikandina ametisse pikaajalise töötu, kelle ülesanne on muuseumide infosüsteemi MUIS museaalide kohta andmeid sisestada.
“Peame kahe aasta jooksul kõik oma sada viiskümmend tuhat ja rohkemgi museaali infosüsteemi kandma,” rääkis muuseumi direktor Endel Püüa.
Direktori sõnul tegelevad andmete sisestamisega ka muuseumi teaduslikud töötajad, kes siiski ise ei jõua etteantud tähtaja jooksul tööd lõpule viia.

Praktikant õpetatakse välja kohapeal. “Muuseumi määratud juhendajad peavad talle selgeks tegema, mida muuseum kui asutus endast kujutab, mis on museaal, kuidas neid hoitakse ja kogutakse – et ta suudaks eset MUIS-is adekvaatselt kirjeldada,” selgitas Püüa.
Lepingu järgi kestab praktika kuni neli kuud. “Siis vaatame, mis praktikandiga edasi saab,” sõnas Endel Püüa.
Direktori andmeil on Saaremaa muuseum töötukassaga varemgi koostööd teinud, pakkudes ühiskasulikku tööd seaduse vastu eksinud inimestele.
Ka Muhus tegutseva keraamiku, kunstiharidusühingu MTÜ MUHU InSEA liikme Marget Tafeli ja tema abilise viis kokku töötukassa.
“Mina tulin siia õppima ettevõtlust ja tegema keraamikat,” rääkis 19. jaanuarist Lõetsa külas asuvas keraamikatalus ametis olev naisterahvas. Oma nime abiline lehes näha ei soovinud, küll aga lisas, et on seni kogetuga rahul. Talustuudio perenaise Marget Tafeli hinnangul on praktikandi ind ja huvi asja vastu kiiduväärt. “Tegevust meil siin jätkub,” kinnitas ta.

Töötukassa andmeil õpivad töötutest praktikandid ametit ka Pindi Kinnisvaras, Nasval kalasuitsutamisega tegelevas ettevõttes Gold Fish OÜ, kalastusvahendeid tootvas firmas SEKO Fishing Tackle, raamatupidamisteenuseid pakkuvas OÜ-s Laus-End ning punutisi meisterdavas puuetega inimeste kojas.
Töötukassa Saaremaa osakonna juhataja Kaie Lepa sõnul on praktika eesmärk, et töötu õpiks üsna lühikese aja jooksul kohapeal ära uue ameti. “Kui hästi läheb ja tööandja rahule jääb, on edaspidi võimalus sinna ehk ka päris ametisse jääda,” ütles Lepp.
Kaie Lepa sõnul töötukassa makstav stipendium praktikandil ära elada kahjuks ei võimalda – selle suurus on 3,84 eurot päevas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)