Kuressaare linn ootab turu üürnikult jõulisemat tegutsemist (10)

Kuressaare linn ootab turu üürnikult jõulisemat tegutsemist

POLE UUENDUST: Turu rentnike visioonide kohaselt pidi turu tagune muutuma tundmatuseni. Kuid muutunud pole midagi. Foto: Arhiiv

Kuressaare linnavalitsus ootab turu üürnikult kuu lõpuks konkreetset kava selle kohta, kui palju tänavu turu korrastamisse investeeritakse.

Linna majandusvaldkonda kureeriva abilinnapea Kalle Koovi sõnul olid nädala algul turu üürniku Kaspar Noorega toimunud kohtumisel teemadeks läinud aastal tehtud tööd turul ja sealse tegevuse organiseerimine aasta jooksul, tehtud investeeringute vastavus lepinguga sätestatule, mis ja miks jäi mullu tegemata ning muuhulgas kõneldi ka plaanidest tänavuseks turuhooajaks.
Koov tõdes, et turu üürikonkursile esitatud nägemus ja praegune seis turul on paraku peaaegu kaks iseasja. Abilinnapea sõnul tunnistas üürnik linnavalitsusele, et konkursil pakkumist tehes ei omanud ta tegelikku ülevaadet siinse tururahva käitumisharjumustest, väljakujunenud suhetest, vandaalitsemisest avalikus linnaruumis jmt.
“Pean tõdema, et ka meile üürileandjaina esitatud visioon meeldis, seda enam, et võrreldavaid konkureerivaid pakkumisi pea polnud, ning nii ongi täna – argipäeva hall võttis turul võimust!” tõdes Koov.

Abilinnapea sõnul palus linnavalitsus üürnikul esitada kirjalikult konkreetne investeeringute ja tegevuste kava, mis ta on 2012. aastaks planeerinud. Nii peaks linnavalitsusel hiljemalt veebruari lõpuks olema korralik ülevaade kõigest sellest, mis on turul selleks suveks muutumas. “Meie ja linnarahva ootustele vastamiseks peab üürnik küll kõvasti pingutama! Millegipärast puudub minul optimism, et ta seda suudab, aga elame-näeme,” lisas Koov.
Turu üürniku Kaspar Noore sõnul sõltuvad tänavused plaanid ennekõike sellest, kas linnavalitsus on nõus olema suuremate kinnisvarainvesteeringute puhul partneriks. Seda selleks, et saavutada lõppkokkuvõttes parem tulemus.

“Meil on teatud lepingulised piirid ja teatud summalised piirid. Nende summade eest saab kahtlemata midagi teha – aga kas see on see, mida me kõik tahame,” lausus ta. Selleks, et korrastada turgu n-ö paremal võimalikul viisil ja suuremalt, on turu üürnikel Noore kinnitusel teatud nägemus ja kalkulatsioonid olemas ning osaliselt on need linnale ka esitatud. “Selle üle nüüd tahamegi läbi rääkida, mis puudutab näiteks müügipaviljonide ehitamist, toitlustust jne,” lisas ta. Turu üürniku sõnul jõutakse need nüansid linnavalitsusega alanud kuu jooksul loodetavasti läbi räägitud. “Siis on selge, mis jääb sõelale ja mis ei jää,” sõnas ta.
Kalle Koov märkis aga, et kui kellelgi linnaelanikest on häid, realiseeritavaid ja turu arengule kaasa aitavaid mõtteid ja miks mitte ka koostööpakkumisi, siis võiksid inimesed neist teada anda otse üürnikule, linnavalitsusele või Saarte Hääle toimetusele. “Loodan väga, et turu maine parandamine on meie ühine huvi!” oli abilinnapea lootusrikas.

Turul tehtud tööd

Kuressaare turu üürniku Kaspar Noore sõnul sai Kuressaare turul läinud aasta jooksul tehtud terve rida töid, osa neist rohkem silmahakkavad, osa vähem. On renoveeritud olemasolevaid müügilette, ehitatud uusi ning töö selles osas jätkub ka tänavu.
Remonti tehti mullu näiteks turuhoones sees, asendati turuplatsi plaate, valati ja plaadistati vaekoja esine kaldtee, uute plaatidega asendati turuhoone ümber olev rinnatis, korrastati turu metallaed nii keskväljaku-poolses kui ka Kiriku tänava poolses osas.
Remonditud on ka turu kontorihoonet, tehtud on sanitaartehnilist remonti nii turuhoones, -kontoris kui ka kinnistul endal. Klaasitud ja parandatud on aknaid, niisamuti on renoveeritud kõik turu laternad, sh üks nullist üles ehitatud. Parandati ka turuhoone katust ja renoveeriti hoone uks. Lisaks on tehtud hulgaliselt lammutustöid, mis aastate jooksul olid turuplatsil tegemata jäetud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 75 korda, sh täna 1)