Kudjape saab uue tänavavalgustuse (3)

Sel aastal saab laiendatud teekatte ja uue tänavavalgustuse Kuressaare külje all asuv Kudjape alevik. Teekatte paigaldab riik ja moodsa valgustuse vald. Kudjapele viiva Pihtla tee ja Mereranna tee ohtliku ristmiku ümbertegemiseks raha siiski ei ole.

“Meie oleme eelarves arvestanud Kudjape aleviku teekatte laiendamisega, mis on 1 km pikk,” ütles Saarte Häälele maanteeameti Lääne regiooni direktor Enn Raadik. Tegu on peamiselt teekatte laiendamisega, eraldi kõnniteed ei ehitata.
Kõnealuse ohtliku ristmiku uuendamisega peab Raadiku sõnul ootama, kuni leitakse raha Kuressaare–Püha–Masa tee remondiks. Raadik ütles, et olukorda, kus linna poolt tulevad autojuhid sisenevad vasakpöördel vastassuunavööndisse, püütakse parandada teekatte markeerimisega.
Maanteeametiga on kampa löönud ka Kaarma vallavalitsus, kes kavandab Kudjapele uut tänavavalgustust. Praegune on vananenud ja suure elektrikulu tõttu lülitatakse see ööseks välja.

Kaarma valla arengu peaspetsialisti Aare Saare sõnul on projekt koostamisel ning selle järgi peaks alevikku tulema 35 valgustit 8-meetristel metallpostidel. Valgustid on säästusüsteemiga. Lisaks plaanitakse kolme ülekäigurada koos valgustitega.
Kase, Männi, Loo, Hiie ja Tammiku tänava valgustuse väljavahetamine jääb Saare sõnul tööde järgmisse etappi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)