Juhtkiri: Tööpraktika aitab uuesti ree peale (2)

Pikaajaliste töötute jaoks on hea tööturule naasmise moodus tööpraktika. Olgu siis talus, muuseumis või kus iganes, ikka seal, kus parajasti vaja midagi ära teha ja töökäsi napib. Nii on kasu kahepoolne.

Ühelt poolt võib pikka aega tööta olnud inimene leida endale uue ameti, teisalt saab aga inimese tööpraktikale võtnud tööandja peavalust lahti, sest ikka napib ju töötajaid, kellele ootamatult selga sadanud ülesandeid lahendada anda.

Nii võibki tunnistada, et sotsiaalsüsteem, noh, kui ei räägi just rahasummadest, on meil päris kõrgel tasemel, seda on maininud ka teiste riikide esindajad. Samuti võib konstateerida ammu teada-tuntud fakti jumalast, kes aitab ennekõike neid, kes ise ennast aitavad.

Tõsi ta on, töötukassa makstav stipendium praktikandil ära elada kahjuks ei võimalda – selle suurus on 3,84 eurot päevas –, kuid mõelgem nii, et vahest kaaluvad saadavad kogemused üles lihtsalt töötuna kodus istumise. Ja võib-olla just seesama praktika aitab uuesti reele saada. Peaks nad ainult vastu, need praktikandid ja tööandjad! Päris palgani!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)