Meelespea memmed pidasid sünnipäeva (1)

Laupäeval tähistas Saare maakonna üks staažikamaid memmede tantsurühmi Salme Meelespea Tehumardi puhkekeskuse Tulemajas oma 25. sünnipäeva.

Sünnipäevasimmanile oli kogunenud Meelespea sõpru lähedalt ja kaugemalt – kõige pikem reis tuli ette võtta Põlva memmedel (juhendaja Tiiu Kiudorv) koos Heino Tartese pillimeeste pundiga.
Kontserti alustasid juubilarid ise. Esimese juhendaja Armeida Sadama mälestuseks tantsiti kaks Meida loodud tantsu, siis jätkati tänase juhendaja Jelena Pšenitšnaja õpetatud repertuaariga. Vanaemasid tulid tervitama lapselapsed – Meelespea memmede päris enda omad ja Salme põhikooli pisikesed rahvatantsijad (juhendaja Merle Sillavee). Selle kontserdiosa lõpuks tantsiti koos üks mõnus “Kikkapuu”.
Jätkasid külalised. Põlva memmede tantsukava teenis publikult tulise aplausi – sellist särtsu ja kergejalgsust sooviks iga juhendaja oma noorematele tantsijatelegi.

Tervitusi Lümandast tõid Mõnusad (Ulvi Põld), Salme naisansambel Leedikiri ja segatrio CatVilMar (Karin Pulk) andsid oma õnnesoovid üle lauludega. Pärast pikemat pausi sai rahvas näha ja kuulda Salme meesansamblit – uue juhendaja (Veikko Lehto) käe all, muutunud nime ja koosseisuga Sõstrad tervitasid Meelespead samuti laulukeeles.
Seltskonnatantsuklubi Varbarööm (Merle Sillavee) tantsis ise ja tõi lõpu-perekonnavalsiks põrandale kõik esinejad.
Mõnusa kontserdi lõpetasid õnnesoovid ja tänukirjad Meelespea juhendajale Jelenale ning neljale tantsumemmele. Õie Ollisaar, Haili Kaljo, Taimi Aus ja Aino Vahter on ju kõik need 25 tantsuaastat vapralt kaasa teinud. Pidu hubases Tulemajas jätkus sünnipäevatordi ja tantsuga Põlva pillimeeste muusika saatel.
Meelespea eriline tänu kuulub Tehumardi puhkekeskuse pererahvale – tantsijate kodusaal Salme rahvamajas on ju remondis, Tiiu ja Ago Liblik pakkusid aga lahkelt peoruumiks Tulemaja. Hubase kaminatule paistel see sünnipäev peetud saigi.

Maire Sillavee,
Salme valla kultuurijuht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 82 korda, sh täna 1)