Pöide kiriku taastamiseks luuakse sihtasutus

Lagunemisohtliku Pöide kiriku taastamisest huvituvaid inimesi ja organisatsioone on pidurdanud koostööpartneri puudumine, loodav sihtasutus peaks selle probleemi lahendama.

Seni on Pöide kiriku taastamise kõige kõlavam toetaja Saksamaal tegutsev Saaremaa rüütelkond, kes on hakanud koguma annetusi Pöide kiriku katuse remondiks, kirjutab Õhtuleht. Toetajate koostööpartneriks peaks saama loodav sihtasutus Pöide Maarja kirik, kelle põhikirja ja asutamislepingu projekti Pöide vallavolikogu möödunud nädalal arutas.

Valla ja EELK Pöide Maarja kiriku koguduse eestvedamisel loodava sihtasutuse eesmärk on päästa hoone hävimisest, taastada see toimiva kiriku ja Saaremaal ainulaadse suurejoonelise kontserdisaalina.

“Loodame, et sihtasutus õnnestub ikkagi luua, ja isikud, kes on toetamise vastu huvi tundnud, saavad korraliku koostööpartneri,” ütles Pöide valla planeerimis- ja arendusspetsialist Gerri Grünberg. Sihtasutuse loomine peaks Pöide vallavolikogu esimehe Koit Kelderi sõnul päevakorda tulema veebruaris.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)