Paar tundi kuninganna lõvidega (1)

Paar tundi kuninganna lõvidega

Foto: Maria Mägi-Rohtmets

Mina ja minu abikaasa Indrek olime Ugandas mööda saatnud jõulud ja võtnud vastu uue aasta ning mõtlesime edasi liikuda Keeniasse, kuid sinna meid ei lastud. Seetõttu otsustasime külastada Kuninganna Elizabethi rahvuspargi lõunapoolset nurka – Ishashat.
Hommik oli ootamatult sajune ja see pole Aafrikas ringi sõitmiseks just kõige mugavam, aga soov kohtuda unikaalsete puu otsas elavate lõvidega sundis meid teele.

Kuus tundi ja seitsekümmend kilomeetrit

Aafrika teede olukorra kohta võid küll kohalikelt pärida, aga tegelikkusele vastavat ettekujutust ei pruugi neist vastustest saada. Üldise arusaamise kohaselt on hea tee see, millel on võimalik mingilgi moel autoga edasi liikuda. Kiirus ei ole seejuures oluline. Aafrikas peab aega olema. Tähtis on see, et ükskord jõuad sinna, kuhu tahtsid minna. See, et vahepeale mahub hulgaliselt erinevaid askeldusi, on loomulik.

Alustasime teekonda mööda “head teed”. Meie lähtekohast Ishashani oli kaardilt vaadatuna 70 kilomeetrit. Arvasime, et oleme kohal kahe tunniga ja jõuame teha veel pealelõunase retke savanni. Lootuseks see jäigi. Vihm muudab Aafrika teid hetkega nii, et teed lihtsalt enam polegi. Seekord nii hullusti ei olnud. Tee oli ja jäi alles, aga augu kõrval oli auk ja kahe augu vahel jälle auk. Enamasti poole meetri sügavused ja pilgeni vett täis. “Pöördume tagasi,” tegin pärast 10 kilomeetrit otsustava ettepaneku.

“No siis ei maksa Aafrikasse tullagi!” mühatas Indrek ja keeras otsustavalt rooli. Meie kaheliikmelises meeskonnas muutus olukord pingeliseks. Avaldasin korduvalt arvamust, et Indrek sõitis läbi valede aukude ja mitmel korral oleksime ebaõige juhtimise tõttu tapeediliimiks muutunud servadelt mülkasse vajunud. Kui kuue tunni pärast rahvuspargi väravasse jõudsime, kergitasin Indreku auks mõttes oma olematut kaabut.

Maria Mägi-Rohtmets
Vandeadvokaat, rändur, operaator


Loe pikemalt laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl siit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)