Üllatus: Astes võib kerkida hoopis uus koolimaja (7)

Isegi Kaarma vallavolinikele tuli üllatusena vallavalitsuse avaldus, et Astesse, kuhu suunatakse volikogu otsusel ka Kaarma kooli lapsed, võidakse ehitada sootuks uus koolimaja.

“See oli üllatus,” tunnistas eile Saarte Häälele Kaarma vallavolikogu liige Tõnu Munk, kelle sõnul pole uue maja ehitamisest varem räägitud.
Vastavalt ehitusekspertide tehtavale analüüsile saavad volikogu liikmed veebruaris otsustada kolme võimaluse vahel, mis kõik on erineva maksumusega.

Esimene variant on lammutada Aste koolimaja ja viia lapsed üheks aastaks õppima Kaarma kooli ruumidesse, teise variandina kaalutakse võimalust ehitada uus koolimaja praeguse hoone kõrvale ning kolmas võimalus on vana koolihoone renoveerimine.
Kui osa lapsevanemaid on seadnud kahtluse alla, kas Kaarma vald on koolide ühendamisel teinud ikka maksumaksjatele soodsaima otsuse, siis vallavanem Margus Mägi seda eile ei kommenteerinud.

“Veebruari esimese nädala lõpul saame ekspertidelt analüüsi kätte,” viitas Mägi, et järgmise kuu lõpuks selgub, kas Astesse tuleb uus koolimaja või mitte. “Spetsialistid vaatavad, millises seisus meie koolimaja praegu on,” rääkis Aste kooli direktor Ulvi Valge, lisades, et kooli olukorraga käisid tutvumas abivallavanem Urmas Sepp ja arhitekt.
Ulvi Valge sõnul on uue koolimaja ehitus vallamajas ka varem jutuks olnud. Ka vallajuhid on tunnistanud, et Aste kool vajab remonti nii või teisiti.
Vallavolikogu otsuse kohtusse kaevanud Kaarma kooli hoolekogu esimees Elar Mürk nentis samuti, et ta ei vaidleks, kui Astes oleks korralik koolimaja ja vald korraldaks õpilaste transpordi.

Kuid talle jääb arusaamatuks, miks peab uue koolimaja ehitama, kui Kaarma koolimaja on juba renoveeritud. “Renoveeritud ja heas seisus Kaarma kooli jätame tühjaks ja Astesse ehitame uue maja?” ei pea Mürk sellist otsust otstarbekaks.
On ka teistsuguseid arvamusi: “Minu lastele sobib Aste kool ka, nii et rõõmuga viin oma lapsed tulevikus ühte korralikku koolimajja,” kirjutas toimetusele üks lapsevanem, kes ei soovinud oma nime lehes avaldada, kuid kinnitas, et mõttekaaslasi on tal rohkemgi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)