Tunnustatuil on hoog uuteks tegudeks sees

Tunnustatuil on hoog uuteks tegudeks sees

OOTUS-LOOTUS HINGEPÕHJAS PUREB: Reet Truuväärt (vasakul) sõitis Kihelkonnale merelise teo peaautasu vastu võtma. Heli Jalakat tunnustati tänukirjaga. Foto: Aare Laine

Saaremaa merekultuuri seltsi tütarselts Salava tunnistas aasta mereliseks teoks Kuressaare merepäevad ja Saaremaa merenädala.

Reede pärastlõunal ütles nende ürituste üks korraldajaist Reet Truuväärt OÜ-st Saar & Truuväärt Kihelkonna rahvamajas pärast auhinnaks saadud meenepurjeka vastuvõtmist, et korraldajail on hoog uuteks merelisteks tegudeks sees.
“Selle aasta merepäevade ja -nädala teema on eestlased ja saarlased kui suured meresõitjad-maadeavastajad,” toonitas Truuväärt.
2011. aasta eest tunnustuse pälvinud Reet Truuväärt tundis heameelt Salava tegevuse üle, kinkides möödunud merepäevade sümboolse tule, tormilaterna, seltsi eestvedajale Urve Vakkerile.

Teine merelise teo aasta-auhind kuulub Kuressaare Kultuurivarale. Maris Rebel, Kultuurivara kultuurikorraldaja oli 15. merepäevade ja Saaremaa merenädala põhikorraldaja Kultuurivara tiimis.
Kuressaare merepäevade merendusprogrammi juht Heli Jalakas avalikustas tänukirja vastu võttes ka selle, kelle ideest Saaremaa merenädal sündis.

“Tänan Anni Hartikainenit, kes on tegelikult peamine tõukeandja Saaremaa merenädala korraldamiseks. Tema on see, kes väikelaevade klastriga siiamaani jändab. Tema on ka üks neist, kes pööras kolm aastat tagasi tähelepanu väikesadamate arengule. Viimastel aastatel on Saare maakonnas valminud mitu väikesadamat,” rõõmustas Jalakas.
Kihelkonna rahvamaja juhataja Andres Kolk pidas võõrustajana mulluse merenädala kordaläinud saavutuseks Papissaare sadamas toimunud rannarahva päeva. Rannarahvas ja külalised kutsutakse Papissaarde ka sel suvel. Päev toimub 28. juulil.

“Möödunud suvel esines meile seitse rahvatantsurühma. Ka tänavu pakuvad tantsijad silmailu. Teised tegevused, nagu kividele maalimine, käbalaevade tegemine, Kasse paatidel võidusõit, lutsuviskamine, pääste- ja võrgurõnga täpsusvise, kuuluvad sinna juurde. Need asjad on ennast õigustanud. Mõtleme midagi põnevat veelgi lisada,” teavitas Andres Kolk.
Mall Kivimaa MTÜ-st Torgu puhkemaja lubas pärast tänukirja kättesaamist ka sellesuvisel merenädalal Lõmala sadamas toimuval mereõhtul võtta arutelu teemaks “Meri on, meri jääb, kas ka rannakalur?”

“Kuna rannakaluri teema on väga põletav, siis tehti ettepanek, et võiksime samal teemal jätkata. Nii me ka teeme. Istume kalameestega kokku ja püüame kitsaskohtadele lahendusi leida,” kutsus Mall Kivimaa huvilisi Sõrve.
Saaremaa merekultuuri seltsi juhatuse esimees Rein Sepp tegi Kihelkonnal teatavaks tänavuaastase ajalookonverentsi teema. “Juhatuse liikmetega arvasime, et võtame sel aastal luubi alla meremaastikud nii Saaremaal kui ka Läänemere teistel saartel,” tegi Rein Sepp teatavaks.
Tänukirjadega peeti meeles veel mitmeid inimesi, firmasid ja organisatsioone.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 89 korda, sh täna 1)