Repliik: Veel kord haldusreformist (1)

Samal teemal: “Tuhandeaastane haldus(reform). Taastame muinasaja piirid

Meie ajalehes ilmunud vandeadvokaat Sulev Raudsepa artiklile on tulnud mitmeid vastukajasid, kuid olulisim neist on ehk riigikogu põhiseaduskomisjoni esimehe dr. iur. Rait Maruste vastus autorile endale, mille siinkohal sõna-sõnalt ära toome: “Tänan sind asjaliku arvamuse eest ja isiklikult jagan enamikku selles väljendatut. Ka minu pähe ei mahu, miks selle regionaalhalduse teemaga edasi ei liiguta. Esmavastutus lasub paraku valdkonna ministril.”

Sulev Raudsepp on saatnud oma artikli nii riigikogule kui ka valitsusele, kuid ei ole saanud mingit tagasisidet, ka mitte teadet artikli saamise kohta. See näitab tema hinnangul, et meie üha rahvast kaugenev valitsus ei pea enam vajalikuks oma kodanikele vastata.
Raudsepp oletab, et selle valdkonna minister ei oska, ei taha või ei viitsi probleemiga tegeleda, kuigi haldusreform peaks olema tema vähestest tööülesannetest peamine.

Teiste kommentaaride kohta, milles arvatakse, et tervest Eestist või ühest maakonnast võiks saada üks omavalitsus, ütleb artikli autor, et iga omavalitsus peab tundma väga hästi oma valda (kihelkonda), selle maid, soid, metsa, mägesid, jõgesid, merd ja eelkõige inimesi. Infotehnoloogia ei asenda kunagi näost näkku suhtlemist, see ainult suurendab edasist võõrandumist. Ei hooma ju Kuressaare ametnik täielikult Muhus Võlla külas elava inimese probleeme.

Sulev Raudsepa sõnul käib meil aga eksperiment 1950. a Pärnu oblasti taastamiseks – suur osa teenindusasutusi on koondatud Pärnu, kuigi selle linnaga on halb ühendus ja sealsele hädaabidispetšerile tuleb enne “puust ette teha”, kus asub abivajaja, ja kokkuvõttes ei saa ta reeglina ikkagi millestki aru.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)