Leisi komando poolehoidjad said indu juurde (13)

Teisipäeval Kopli külas puhkenud tulekahju, kus Leisist kohale rutanud päästjad suutsid hullema ära hoida ning appi rutanud Kuressaare auto hoopis kraavi vajus, tõestas poolehoidjatele veelgi, et komando allesjäämine on vajalik.

“See õnnetus on ehe näide komando vajalikkusest!” kirjutas Aivo, kes andis Leisi komando toetuseks allkirja internetilehel petitsioon.ee. Aivo allkiri oli järjekorras 1050-s.

Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremetsa sõnul teatati häirekeskusele tulekahjust teisipäeval kell 10.15 ja Leisi päästekomando mehed olid kohal juba kümne minuti pärast (kell 10.25). Neliteist minutit hiljem jõudsid appi ka Kuressaare päästjad (10.39) ja seejärel jõudsid kohale Orissaare mehed. Kell 10.41 oli põleng Saaremetsa sõnul kustutatud.

Peale kohalejõudmise kiiruse tuleb arvestada ka teeoludega, sest rasked tuletõrjemasinad võivad lihtsalt kinni jääda. Nii juhtus teisipäeval ka Kuressaarest appi tõtanud päästeautoga, mis pehmel teeserval lihtsalt ära vajus. Masina väljasaamiseks tuli kasutada traktorite abi.
“Aga mis siis saab, kui on suur tulekahju ja auto vajub ära kilomeetreid eemal ning ei jõuagi appi?” oli kohaliku komando toetaja skeptiline.

Ka päästetöid juhtinud operatiivkorrapidaja Jüri Zabellevitš märkis, et vaatamata sellele, et lumi on maas ja ilmad soojad, on maapind pehme ja rasked masinad jäävad kinni. Tema sõnul on see ikka ja alati probleem olnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)