Gümnasistid lähevad, rehad peos, vanureid aitama

Gümnasistid lähevad, rehad peos, vanureid aitama

HEATEGIJAD: Kuressaare gümnaasiumi noored tunnevad siirast rõõmu teiste aitamisest. Foto: Tiia Tamsalu

Abivalmis käed kuluvad alati ära. Mõni aasta tagasi alustas Kuressaare gümnaasiumi 33. lend heategevusprojekti Kuressaare päevakeskusega, mille raames abistatakse vanureid aastaringselt, näiteks puude lappimisel või leheriisumisel.

Sel sügisel otsustas kooli 35. lend projekti üle võtta. Novembrikuus käis 11.c klass Vana-Roomassaare tänaval ühe soliidse vanadaami õuel lehti riisumas. Õpilastel sujus töö tänu juhendamisele suurepäraselt. “Kuna meid on klassis palju, saime grupi peale töö kiiresti ja lihtsalt tehtud, anda oma panus teise päeva rõõmsamaks tegemiseks on väga hea,” arvas 11.c klassis õppiv Laura.

Klassis on suhtumine sellistesse ettevõtmistesse üpris positiivne. “Heategevus on tore. Võimalus anda midagi neile, kes seda vajavad, on mõnus tunne. Ma usun, et enamik inimestest näeb seda nii,” lausus Sten Pirn. “Teiste abistamine on märk õndsast inimesest ja just selline ma tahan olla.”
On jõulukuu ja ideaalne aeg heategevuseks. Järgmine ettevõtmine on Kuressaare gümnaasiumi 35. lennul päevakeskuse jõulupäeva juures abistamine. Õpilased panevad kokku pisikese eeskava lauludest, luulest ja tantsust, mida jõulusööki sööma tulevad inimesed saavad nautida. Samuti abistavad õpilased sel päeval ettekandjatena.

Seegi traditsioon on kestnud juba paar aastat ja on saanud päevakeskuse külastajate sooja vastuvõtu osaliseks.
Õpilased teavad, et iga väikseimgi panus võib nii mõnegi inimese päeva palju paremaks teha. 35. lend soovitab kõigil sel erilisel ajal märgata inimesi enda ümber ja aidata neid, kes abi vajavad.

Projekt sündis KG 33. lennu a- ja c-klassi koostööst päevakeskusega. “Kui noored lõpetasid, ei tahtnud nad näha, et selline tore ettevõtmine pooleli jääks. Seetõttu ongi nüüd projekt antud üle meie lennule ja loodetavasti kujuneb sellest pikk traditsioon, kus kooliõpilased saavadki sellise kogemuse läbi väikesi heategevuslikke samme astuda,” rääkis 35. lennu c-klassi juhataja Madli-Maria Naulainen.

Ta lisas, et asi ise toimib lihtsalt: kui keegi annab päevakeskuse juhile teada, et ta abi vajab, siis edastavad klassijuhatajad teate õpilastele ning leitakse õpilased, kes saavad appi minna.

Kristjan Kesküla

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)