Saaremaalt ülikooli minejatest on enamik lõpetanud SÜG-i

Saaremaa gümnaasiumidest siirdub Eesti avalik-õiguslike ülikoolide tasuta õppekohtadele kõige enam õpilasi Saaremaa ühisgümnaasiumist.

Postimees toetus Eesti gümnaasiumide järjekordse, seekord aga uutmoodi koostatud pingerea koostamisel haridus- ja teadusministeeriumi andmebaasile.
Postimehe pingerea järgi on meie maakonnas parimad tulemused Saaremaa ühisgümnaasiumil – tasuta õppekohtadele pääses mullu 41,7% lõpetajatest, mis üle-eestilises pingereas andis koolile 23. koha.
Teise koha üleriigilises pingereas saavutas Leisi keskkool, kust pääses kõrgkoolide riigieelarvelistele kohtadele 31,6% lõpetajatest, mis andis pingereas väärika 54. koha.

Kuressaare gümnaasium oli 27,7 protsendiga üleriigilises pingereas 91. kohal ja Orissaare gümnaasium 26,7 protsendiga 99. kohal.
Ühtekokku on üle-eestilises pingereas 231 gümnaasiumi. Esikoha haaras Tartu Hugo Treffneri gümnaasium, kust kõrgkoolidesse pääses 81,1% lõpetajatest. Sama kool oli möödunud aastal parim ka riigieksamite tulemuste pingereas, mille Postimees koostas.

Saaremaa ühisgümnaasium oli mullu riigieksamite pingereas 25. kohal, Leisi keskkool 74., Kuressaare gümnaasium 76. ja Orissaare gümnaasium 99. kohal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)