Kaarmise järve tahab korrastada kaks firmat (2)

Vahetult enne jõule väljakuulutatud teistkordsel riigihankel tegid ainsa ühispakkumuse Kuressaare Ehitus ning maaparandussüsteemide ja hüdrotehniliste ehitiste rajamisega tegelev osaühing Saamela.

Kaarma abivallavanem Urmas Sepp ütles, et kahe firma ühispakkumus vastas riigihanke nõudmistele. “Probleem on aga selles, et tehtud pakkumuse hind ja meie rahalised võimalused ei lange praegu kokku,” märkis abivallavanem.
Sepa sõnul ületab kahe firma tehtud pakkumuse hind peaaegu kahekordselt rahastamistaotluse, mille vald tegi keskkonnainvesteeringute keskusele (KIK) Kaarmise järve korrastamiseks ja mis on juba heaks kiidetud.

“Praegu on küsimus selles, kust leida lisaraha,” lausus Kaarma abivallavanem. “Sel eesmärgil kavatseme taas pöörduda vastava taotlusega KIK-i poole, et olukorda selgitada. Eks siis selgu, mis edasi saab.”
Möödunud nädalal lõppenud riigihange oli juba teine katse leida ettevõte, kes hakkaks Kaarmise järve korrastustöid tegema. Esimene riigihange luhtus, kuna ei tehtud ühtegi pakkumist.
Tookord oli hanke eeldatav maksumus 308 000 eurot. Teisel riigihankel maksumust ei märgitud.

Saaremaa keskosas Kaarma vallas asuva Kaarmise järve veerežiim on rikutud ja praeguse seisuga on järv praktiliselt kinni kasvanud. Korrastustööde tegemisel on kavas kasutada nn kuivtehnoloogiat, mis tähendab, et järv lastakse vahepeal kuivaks ja puhastatakse ära. Pärast seda peaks paranema ka järve veerežiim.
Tööde käigus tuleb järves elavad ohustatud ja kaitsealused liigid – vesiroosid ja apteegikaanid – ümber asustada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)