Spordisõprade heategu jõudis lasteni (5)

Spordisõprade heategu jõudis lasteni

UUS RATAS: Emma Sagor võttis spordisõprade kingituse kohe kasutusse ja tegi Leisi vallamaja ees ka ühe rattaringi. Emma proovisõitu vaatasid pealt Spordisöprade söu korraldajate esindajad Raigo Sooär (ees paremal) ja Toomas Sepp, Leisi vallavalitsuse vanemsotsiaaltöötaja Elve Rozenkron ja Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja asetäitja Anneli Tõru. Foto: Raul Vinni

Pole just igapäevane, et 9-lapselise pere lapsed saavad kõik endale päris oma jalgratta. Eelmise aasta lõpus toimunud Saaremaa spordisöprade söul kogutud rahast tehti aga just selline kingitus.

Leisi valla suurimal, 9 lapsega Sagori perel oli seni vaid üks jalgratas. Nüüd on neid kokku 8. Pooleaastasel pesamunal jalgratast veel tarvis pole.
“Hommiku läbi muust ei räägitudki, et millised rattad on, mis värvi,” naeris eile Leisi vallamajas toimunud kingituste üleandmisel pereema Ave, kui rattad olid vallamaja ees lumes üles rivistatud. Tütar Emma istus kohe kollase selga ja tegi ka väikese tiiru uue sõiduriista proovimiseks. Ajakirjaniku küsimuse peale, kuidas meeldis, vastas tüdruk häbelikult: “Hästi.”

“See on ikka suur asi,” märkis ema Ave. Eriti oluliseks teebki kingituse see, et kõik lapsed saavad endale ratta ega pea seda omavahel jagama või ootama, millal õed-vennad oma vana ratta neile pärandavad.
Leisi vallas elavas peres kasvab seitse tüdrukut ja kaks poissi, kellest vanim on 17 ja noorem alles pooleaastane. Kuigi suurpere elu pole lihtne, ütles ema Ave, et tuleb hakkama saada. Muudmoodi polegi võimalik mõelda.

Leisi valla vanemsotsiaaltöötaja Elve Rozenkron kiitis Sagori peret ja märkis, et spordisõprade kink on neile ka omamoodi tunnustus.
“Nad ei ole kunagi ise abi palunud,” märkis Rozenkron, viidates. et pigem tuleb Leisi valla piiril elava pere käest ise küsimas käia, et kas saate ikka hakkama. Tema sõnul on pere igati tarmukas. Lapsed käivad korralikult koolis ja on ka muidu aktiivsed.

Saaremaa spordisöprade söul oksjoniga kogutud 1250 euro eest osteti küll rattad, kuid kinke oli eile rohkemgi. Söul osalenud kultuuriministeeriumi asekantsleri Tõnu Seili abiga jõudis Sagori pereni suur pakk spordiriideid ja -vahendeid. Lisaks oli lastele pakkuda ka midagi suu magusaks tegemiseks.
Spordisöprade söu korraldajad MTÜ Saaremaa Korvpall ja MTÜ Sar-Tech Motorsport said läinud reedel omakorda tunnustuse osaliseks – Kuressaare linnapea nimetas spordisöprade söu eelmise aasta parimaks spordisündmuseks.


Abistajad:

Tõnu Seil
Bivarix ja Riho Räim
Sarbuss ja Ando Pulk
Grand Rose Spa
John Bull Pub
Adidas Baltics SIA Eesti filiaal
OÜ Interaltus
Anneli Tõru
Elve Rozenkron

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 413 korda, sh täna 1)