Kuressaare lennu-baasi valmisolek nihkub kaugemasse tulevikku (1)

Arengukava järgi peaks valmivas Kuressaare lennubaasis olema ööpäevaringne valmisolek tagatud 2013. aastaks, kuid täismehitatuse saavutamine võib lükkuda kaugemasse tulevikku, sest pilootide koolitamiseks puudub raha.

Politsei- ja piirivalveamet on Kuressaarde rajamas taristut, et tagada kohapeal ühe kopteri ööpäevaringne valmisolek, mida arendatakse eelkõige merepiiri valvamise tõhustamise eesmärgil ja selle kõrvalt ka otsingu- ja päästeoperatsioonide ning meditsiinilendude tarbeks, kirjutas Postimees.
Valvekompleks peaks prognoosi kohaselt valmis saama järgmisel aastal ja selle maksumuseks on planeeritud 2,5 miljonit eurot. Projekti rahastamist toetab Euroopa Liidu välispiirifond.

“Seoses lendurite ettevalmistusega, mis on äärmiselt aeganõudev ja väga kallis protsess, saab Kuressaares esmalt sisse viia osalise valmisoleku,” seletas politsei- ja piirivalveameti lennusalga juht Kalmer Sütt ja lisas, et selleks on vaja värvata ja välja koolitada vähemalt kolm pilooti.
Kas värbamisega saab alustada 2012. aastal, sõltub koolitusrahadest, sest selleta pole Süti sõnul mõtet piloote ka värvata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)