Keskkonnainspektorit süüdistatakse koeratapmises (42)

Pihtla vallas aset leidnud koeratapmine ja teise koera haavamine, mis mullu palju kõmu tekitas, tõi üllatava lahenduse, sest väärteos süüdistatakse keskkonnainspektsiooni Lääne regiooni vaneminspektorit Aare Aavikut.

“Seda ma ei kommenteeri,” keeldus Aare Aavik küsimustele vastamast. Mullu väitis mees nii kohalikule ajakirjandusele kui ka Kanal 2 “Reporterile”, et pole koerte tulistamisega seotud.
Lääne prefektuuri pressiesindaja Hedy Tammeleht keeldus aga andmekaitse seadusele viidates nimetamast koeratulistamise juhtumiga seotud mehe nime, kuid kinnitas, et tänaseks on talle selle eest protokoll koostatud.

“Mis ootab ees tema ametikohal, sõltub juba tema tööandjast ja selle vastu võetavast otsusest,” sõnas Tammeleht.
Politseis eelmisel reedel tehtud protokollile on Aare Aavikul vastulause esitamiseks aega 15 päeva.
Keskkonnainspektsiooni nõunik Leili Tuul ütles, et nende töötaja on politseis tunnistusi andnud, kuid menetluse andmeid ja täpsemaid kommentaare KKI avaldada ei saa. “Väärteomenetlus on veel pooleli,” põhjendas Tuul.

Tapetud ja haavatud koera peremees Aarne Trei ütles, et peamine süüdistuspunkt, mis räägib Aare Aaviku kahjuks, on see, et tulistati tema käsutuses olevast relvast.
“Kõige tähtsam on, et õiglus võidutseb. Ma ei tea, mis temast edasi saab, me pole ka tükk aega suhelnud pärast seda intsidenti. Mina viha ei pea, aga see on ikka paha lugu küll,” lausus Trei.

Möödunud aasta 15. mail pisut enne kella 12 päeval lasi pererahvas üheksakuise väikese Inglise spanjeli Amanda ja ligi kahe aasta vanuse Berni Alpi karjakoera Bärri Pihtla külas taluõue jooksma.
“Nad jõudsid talu taha umbes saja meetri kaugusele metsa, kui käis esimene pauk,” meenutas Aarne Trei. “Seejärel kostis niutsumist ja käis teine pauk.”

Mõne aja pärast tabas pererahvast õues šokk, kui nad nägid Bärrit üleni verisena vastu komberdamas ja kasvuhoone juures kokku kukkumas.
“Koer oli igalt poolt verine – käpad, nägu, kõhualune…” kirjeldas Aarne Trei. “Siis jäi ta lamama. Amanda oli aga üldse kadunud. Pärast leidsime ta metsast surnult.”

Oliver Rand

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 51 korda, sh täna 1)