Juhtkiri: Hunt lambanahas (12)

Juhtkiri: Hunt lambanahas

 

“Milline olend sa oled, just nimelt olend, sest inimene sa ei saa ju ometi olla, kui sa lased maha väikese kaitsetu koerakese tema enda kodu taga metsas? Mida halba ta sulle tegi?”

Just selline tekst levis Facebookis kevadel, kui Saarte Hääl kirjutas jõhkrast teost Pihtla külas, kui Jõe talust kõigest saja meetri kaugusel metsatukas lasti maha väike spanjel ja haavati temaga kaasas olnud sõbralikku karjakoera. Juba tookord kahtlustas koerte omanik metsatuka taga elavat naabrimeest, keskkonnainspektor Aare Aavikut. Mees ise raius Kanal 2 “Reporterile”, et tahaks ka ise teada, kes sellise julma teoga hakkama sai, ja lubas julmuri kas või maa alt üles otsida.

Nüüd on Saarte Hääle toimetusegi suureks jahmatuseks selgunud, et süüdistuse koeratapmises sai ikkagi keskkonnainspektor Aavik. Raske on uskuda, et inimene, kes on seatud looduse eest hea seisma, tõstis relva naabrite korraks õuest välja lastud koduvalvurite vastu. Miks ta seda tegi, me täna veel ei tea, sest mees ise keeldub seda selgitamast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)