Kuressaare pärgas aasta tegijaid ja tegusid (4)

Kuressaare pärgas aasta tegijaid ja tegusid

LINNAPEA JA AASTA KOJAMEES: Mati Mäetalu surub kätt läinud aasta kõige tublimaks kojameheks kuulutatud Helju Rattasel. Foto: Tõnu Veldre

2011. aasta tähtsaimad tiitlid andis linn suurannetajatele Asta ja Harry Leo Kingissepale ning Sadhu jämmi ellukutsujale Toomas Leisile.

Kuressaare linnavolikogu esimehe Erik Keerbergi ja linnapea Mati Mäetalu pidulik vastuvõtt tõi eile kultuurikeskusse parimatest parimad. Tunnustusi, mida läinud aasta saavutuste eest laiali jagada, oli palju, nagu igal aastal. “Tõelise heateo, võiks öelda ka tõeliselt hea teo on teinud perekond, kes peab Kuressaare linna oma hingele väga kalliks,” vahendas vastuvõtu õhtujuht Tõnis Kipper nn parimate väljaselgitajate mõtteid.

Ta möönis, et heategijad elavad armsast sünnilinnast küll väga kaugel, kuid oma mõtetes ja tegudes soovivad Asta ja Harry Kingissepp ikka ja jälle Kuressaarele toeks olla. “Aasta tegu 2011 on kingitus heast südamest!” kinnitas ta, viidates 20 000-eurosele annetusele, millega toetati linnateatrit, haiglat ja Kudjape kalmistut.
Kuressaare seltsi- ja muusikaelu edendamise ning noorte muusikute motiveerimise eest tunnustati aasta tegija tiitliga Sadhu jämmide “isa” Toomas Leisi. “Läbi aasta on pakutud uusi ja huvitavaid võimalusi noortele muusikutele ning paljudele kuulajatele-osalejatele,” põhjendas Kipper.

Igal alal omad parimad

Pikaajalise töötaja autasu pälvisid Kuressaare linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Karli Valt ja vanemmaakorraldaja Piret Laid. Läinud aasta kõige tublimaks kojameheks kuulutati Helju Rattas ja aasta korrakaitsjaks Kuressaare politseijaoskonna piirkonnapolitseinik Ahto Aulik.
Majandusauhindade osas tunnustati suurima üksikisiku tulumaksu maksjana Kuressaare haiglat ning erakapitalil põhineva suurimate tulumaksu maksjatena Saaremaa tarbijate ühistut ja OÜ-d Merinvest. Suurim tulumaksu maksja töötaja kohta oli Skype Technologies OÜ. Suurimate üksikisiku tulumaksu kasvuga ettevõtetena tunnustati Saare Dolomiit-Väokivi OÜ-d ja Arco Ehitus OÜ-d. Enim töökohti lõi mullu Trelleborg Industrial Products Estonia OÜ.

Ehitusauhindade osas premeeris linn 325 euroga kõige kaunimalt värvitud elumaju Kuressaares – Kitsas tn 8 elamut ja Pihtla tee 47 kortermaja.
Kaunite kunstide stipendiumi rahvatantsukunsti edendamise eest sai Kuressaare gümnaasiumi algklasside õpetaja ja rahvatantsuringide juhendaja Merle Tustit. Aasta teoks kultuuris kuulutati 15. Kuressaare merepäevad ja 2. Saaremaa merenädal, mille eest tunnustati Reet Truuväärti, Villu Veskit, Mati Talvistut, Maris Rebelit, Heli Jalakat, Jüri Aljast, Andrus Ungerit, Rein Seppa, Lii Pihla, Nele Teivi, Krista Riiki, Lindia Lallot, Edgar Haavikut, Eha Talvistut, Andrus Aumeest, Oskar Jõge, Margus Hietit ja Kuressaare noori vabatahtlikke.

Tugevad hariduses ja spordis

Aasta haridusteo eest pälvisid tunnustuse Kuressaare muusikakooli keelpilliõpetaja Laine Sepp, rahvusvahelise lingvistikaolümpiaadi pronksmedalist ja Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi õpilane Mihhail Afanasjev ning mitmekordne maakondlike ja üleriigiliste olümpiaadide võitja, rahvusvahelise loodusteaduste olümpiaadi pronksmedalist, Saaremaa ühisgümnaasiumi 9. klassi õpilane Magnus Kaldjärv.

Aasta parima noorsportlase tiitli pälvis taas Mihkel Räim, parimaks sportlaseks tunnistati Keith Pupart ning mulluseks parimaks treeneriks Saaremaa spordikooli ja Saaremaa merispordi seltsi purjetamistreener Kristiina Klaos. Aasta teoks spordis sai aga üritus, mille nimetamine õigetele saarlastele mingeid keelelisi raskusi tekitada ei tohiks – Saaremaa spordisöprade söu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 64 korda, sh täna 1)