Haigla vahetab Estri Liisa vastu

Järgmisest kuust läheb Kuressaare haigla üle uuele infosüsteemile Liisa. Sihtasutuse Kuressaare Haigla juht Viktor Sarapuu palub inimestelt mõistvat suhtumist, kui kõik ei lähe esialgu väga ludinal, sest iga uue asjaga tuleb ju harjuda.

“Meie digisüsteemide valik tulenes sellest, et Ester, millega siiani töötasime, on ennast ammendanud ning selle edasiseks töös hoidmiseks hakatakse tegema arendustöid,” rääkis Sarapuu, lisades, et haigla otsustas juba töötava, mitte aga alles arendatava süsteemi kasuks pärast riigihanget. 
 
“Nii Ester kui ka Liisa haakuvad nii digiretsepti kui ka digihaigusloo süsteemi ning kõigi teiste tervise infosüsteemidega,” ütles Sarapuu. Ta selgitas, et inimeste jaoks jääb kõik vanaviisi: kui siin tehakse röntgenipilt ning patsient läheb mujale, näiteks Tallinna või Tartusse tohtri juurde, siis ei pea ta oma siin tehtud pilti kaasas tassima, vaid arst näeb seda oma arvutist.

Samuti ei ole tarvis kaasa võtta pikka haiguslugu, sest ka seda, millised diagnoosid on patsiendile enne pandud ja millise raviga on ta kokku puutunud, on arstidel jätkuvalt võimalik arvutist vaadata, rääkis Sarapuu, lisades, et kõrvalised isikud nendele andmetele loomulikult ligi ei pääse.
Haigla töötajad hakkavad tänasest saama Liisaga töötamise koolitust. Eestis on kokku viis haiglatele digisüsteeme pakkuvat firmat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)