Tullio Libliku kaitsja: soovituste järgi äripartneri valimine ei ole kuritegu

Prokuratuur süüdistab maadevahetus protsessi raames OÜ Saarte Investeeringute juhti Tullio Liblikut altkäemaksu andmises vähemalt teist korda ning nõuab ärimehele karistuseks kaks aastat viis kuud ja 27 päeva, millest reaalselt peaks Liblik kinni istuma 3 kuud.

Delfi vahendas, et Libliku advokaadi Maria Mägi-Rohtmetsa arvates ei ole prokuratuur suutnud näidata Libliku süütegu. “Altkäemaksu andmist süüks pannes peab olema tõendatud nii altkäemaksu andmine või lubamine, kui ka ametiisiku poolt altkäemaksust mõjutatult tehtud õigusvastane tegu. Selliseid tõendeid süüdistuses ei leidu,” räägib Mägi-Rohtmets oma kaitsekõnes.

Mägi-Rohtmets nentis, et süüdistuses on viidatud sama protsessi raames kohtu all olevate Villu Reiljani või Kalev Kanguri määratud isikutele, kellele on võimaldatud kinnisasi omandada. “Isegi kui Tullio Liblik on valinud oma lepingupartneri kellegi soovituste või vihjete järgi, ei ole see kuritegu. Samas ei ole näidatud, kuidas Reiljan või Kangur nendest tehingutest varalist soodustust said,” kirjutab vandeadvokaat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)