Tänak asub starti mustal Fordil

Tänak asub starti mustal Fordil

TÄNAKU AUTO: Just sellise kujundusega Ford Fiesta kulgemine on saarlaste jaoks selleaastases autoralli MM sarjas kõige olulisem. Foto: M-Sport

Homme algava autoralli MM-hooaja esimesel sõidul asub Ford Fiesta roolis stardijoonele ka Ott Tänak koos kaardilugeja Kuldar Sikuga. Kokku stardib Monte Carlo rallil 17 WRC-autot.

Eelmisel nädalal tuli teade, et Ott Tänak lõhkus oma võistlusauto juba testkatsel. M-Spordi esindajad kinnitasid, et auto kahjustused ei ole suured ja Tänak saab startida. Saarlane ise on öelnud Saarte Häälele ja kinnitanud seda ka Õhtulehe vahendusel, et suuri võite temalt veel oodata ei maksa.
Tänak kuulub M-Spordi teise meeskonda. Esimene on tehasetiim, kus Jari-Matti Latvala ja Petter Solberg sõidavad konstruktorite karikale. “Nemad kaks saavad ka suurima tähelepanu. Aga muidu on meil samad autod, Ford Fiesta WRC-d. Kas mul tuleb täita ka teatud ülesandeid, selgub võistluste käigus,” vahendab Tänaku sõnu Õhtuleht.

Tänak ei kinnita jätkuvalt ka seda, kas ta teeb kaasa kõik 13 MM-sarja kuuluvat rallit. Samas on juba teada, et järgmisele MM-etapile, Rootsis sõidetavale talverallile on Tänak juba üles antud.
Tänaku osalemist täishooajal kinnitab igal sammul ka tema meeskond M-Sport Ford World Rally Team. Facebookis avatud lehe tutvustuses öeldakse, et eestlased Ott Tänak ja Kuldar Sikk on meeskonna esinumbrid 13 etapil. Kahel esimesel etapil sõidab kaasa Jevgeni Novikov ning vähemalt Monte Carlos ka prantsuse vanameister François Delecour. Vanameistrite sarja jätkab meeskond ka Rootsi rallil, kus M-Sport World Rally Team’i nimekirjas on lisaks Tänakule ja Novikovile 50-aastane poolakas Michał Sołowow.
Samal Facebooki lehel avaldati ka Tänaku selleaastase auto disain. Must Ford Fiesta, millelt fännid leiavad juba Muhu mustri sarnaseid elemente, on stiilne. Osaliselt sinimustvalge disainiga auto on nii mõnegi fänni kaudu saanud juba hüüdnimeks Must Nool.

Kui enne hooaja algust oli spekulatsioone, et Tänak kasutab D-Mack firma rehve, siis nüüdseks on kindel, et autol on all tunduvalt paremad Michelini rehvid.
MM-sarja koduleht www.wrc.com märgib, et Monte Carlo rallil osalejate nimekiri on aukartustäratav. Kohal on seitse maailmameistrit (erinevates klassides) ja kuus MM-sarja kuuluva ralli võitnud sõitjat.
Monte Carlo ralli lõpeb pühapäeval, 22. jaanuaril.

Ennustusvõistlus alustab

Nagu eelmiselt Saarte Hääle spordiküljelt lugeda sai, alustame ka sel hooajal WRC-teemalise ennustusvõistlusega, mis kestab novembrini. Kogu hooaja võitja saab seekord auhinnaks Ott Tänaku kodumeeskonna MM Motorsport meenetepaketi. Lisaks on parimatele välja pandud ka teised ralliga seotud auhinnad.
Iga etapi võitjale paneb Saar-te Hääl välja lehe kuutellimuse. Avaldame siinkohal veel kord ennustusvõistluse reeglid. Lisame niipalju, et ennustusvõistlus on käima läinud ja esimesed ennustajad on oma panuse juba teinud.

Esimese etapi ennustusi ootame 18. jaanuari südaööks (kell 00.00) kas e-posti aadressil sport@saartehaal.ee või tiguposti teel toimetusse Kuressaares Tallinna tn 9. Ennustusi saab jätta ka postkasti toimetuse uksel.
Reeglid on sarnased F1 ennustusvõistluse omadega, lisanduseks vaid niipalju, et boonuspunkte saab korjata saarlase täpse koha ennustamisega.
Ennustusvõistluse täpsemad reeglid leiab eelmise teisipäeva Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)