Suurim tung on mööblirestauraatori erialale (2)

Kuressaare ametikoolis eile lõppenud avalduste vastuvõtt täiskasvanute õppesse näitas, et populaarsemad erialad olid mööblirestauraator, pagar-kondiiter ja väikelaevaehitaja.

Ametikooli teabejuhi Taavi Tuisu sõnul laekus ühtekokku 87 sisseastumisavaldust ning kuigi oodati kuni 96 avaldust, võib tulemusega siiski rahule jääda. “Täna (eile – toim) tuli näiteks ühekorraga mõnikümmend avaldust, kui varem on tulnud ka vaid paar avaldust päevas,” tähendas ta. Populaarseimale erialale, mööblirestauraatori õppesse üritab Tuisu sõnul pääseda 27 inimest. Pagar-kondiitri ja väikelaevaehitaja erialale on aga kummalegi 17 avaldust.
“Väikelaevaehituse puhul on see eriti rõõmustav tulemus, ei osanud isegi loota nii palju avaldusi,” tunnistas ta. Kõige vähem sisseastumisavaldusi – vaid neli – on laekunud maaturismi erialale, mille rühma soovijate vähesuse tõttu sel korral ilmselt ei avatagi. Teistele erialadele on rühma avamiseks soovijaid piisavalt.

Õppetöö on tema sõnul korraldatud nii, et iseseisvat õppimist on veidi rohkem ja õppijad saavad seda teha siis, kui see neile endile sobib. “Muude tähtsate toimetuste kõrvalt on koolis käimine mõnikord raske, aga meie mitusada paindlikus vormis lõpetanut on näidanud, et hea tahtmise korral on see võimalik ning nähtud vaev tasub ennast ära,” tõdes ta.
Õpperühma suurus on nimetatud erialadel 16 õpilast. “Kuna palju on praktilist õppetööd, siis suuremate rühmade korral ei jõuaks õpetaja iga õpilast enam juhendada,” märkis teabejuht, mööndes, et suurema huvi korral on alati mõned õppijad rohkem vastu võetud, kui esialgu plaanitud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)