Lahkunud kabemehe mälestuseks korraldati turniir

Küllap lugupidamisest Paul Antsaare vastu kogunes tema 66. sünniaastapäeval korraldatud mälestusturniirile viimaste aastate rekordarv – 13 kabetajat. Turniiri austasid kohaletulekuga ka Pauli lähisugulased, kes katsid osavõtjatele kohvilaua.

Arvukas osavõtjaskond sundis loobuma tavalisest ringsüsteemis turniirist ja piirduma 7 vooruga šveitsi süsteemis. Kindel esikoht tänu saavutatud 6 punktile kuulus Rein Kirstule. Punktiga jäid maha teiseks ja kolmandaks tulnud Hain Vaher ja Ivar Truu. Neli punkti kogus suur grupp osavõtjaid, kes turniirikoefitsiendi järgi reastusid järgmiselt: 4. Eino Palu; 5. Villu Kallas; 6. Olev Krull; 7. Heino Tammeaid; 8. Meelis Uuväli. Pauli kahest kaasa mänginud sugulasest oli edukam tema pojapoeg Paul Antsaar jun, kes sai eriauhinna.

Mälestusturniir läks hästi korda ja kabeklubi hoiab ka edaspidi mälestust Paulist au sees. Siiski oleks hea, kui mälestusürituse korraldaks ka Pauli koduvald Pihtla, kus elab mitmeid tugevaid kabetajaid. Maakonna kabeelu on aastakümneid olnud liiga linnakeskne ning ühe tugeva võistluse lisandumine maal oleks viimane teene, mida Paul Antsaar – olgugi pos-tuumselt – saaks maakonna kabele osutada.

Jaan Truu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)