SUUR TÜLIÕUN: ehitajat ja järelevalvet kahtlustatakse räpases kokkumängus (4)

SUUR TÜLIÕUN: ehitajat ja järelevalvet kahtlustatakse räpases kokkumängus

JAMADE KLAARIMINE: Mati Hint (paremal) vaatab nüüdseks toestatud avariilist laetala ja toetub korstnale, mille ehituse kohta talle esitati libaarveid. Ehitaja
Paavo Aavik (vasakul) seletab samal ajal ekspert Lembit Sõmerale, miks pole veel ehitatud lubatud vaheseina. Teine ekspert Pille Kosk pildistab olukorda ning väidetavalt ehitajaga kokku mänginud järelevalvaja Peeter Arikas (paremalt teine) hoiab pigem tahaplaanile.
Foto: Raul Vinni

Viimase kahe aasta jooksul on Saaremaal ja Muhus kaks ehitusega seotud juhtumit, kus tuntud ühiskonnategelane ja soomlasest ettevõtja kurdavad, et nad on langenud pettuse ohvriks.

Tuntud keeleteadlasel, ühiskonnategelasel ja poliitikul Mati Hindil on Saaremaal Kavandi külas suvekodu olnud juba üle 30 aasta. Mõni aeg tagasi otsustas Hint koos abikaasaga püstitada praeguse vana talumaja kõrvale ühe korraliku ehitise. Selle mitte väga keerulise maja ehitamisest kujunes aga tülide pundar, milles selguse leidmiseks on Hint pöördunud koguni riigikogu liikmete poole. Mati Hint ütleb otse, et järelevalvaja ja ehitaja käitumine on sulaselgelt kriminaalne. Viimased omakorda väidavad, et Hint pole oma lubadustest kinni pidanud.

Loe pikemalt laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl siit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 270 korda, sh täna 1)