Ahto Aulik – oma tööd armastav politseinik (5)

Ahto Aulik – oma tööd armastav politseinik

PATRULLIMA: Kolmapäevase kontrollretke alguses tuli Ahto Aulikul enne autosse istumist kotid pagasiruumi panna. Foto: Tõnu Veldre

Kuressaare linna aasta korravalvuri stipendiumi pälvinud piirkonnapolitseinik Ahto Aulik tahtis politseinikuks saada juba põhikoolis. Tänaseks on ta ametis olnud kaks aastat ega ole oma valikut mitte kordagi kahetsenud.

“Kolmapäeval sai mul täpselt kaks aastat ametis oldud,” ütles Kuressaare konstaablijaoskonna piirkonnapolitseinik Ahto Aulik, kellele politseinikutöö tundus huvitav ja põnev juba põhikooli viimastes klassides.
Ahto elas Leisis, kus korraldati suvel Õlletoobrit, ning seal tal tuligi maanteeameti projektis osaledes esimest korda helkurvestis ringi jalutada ja pidulisi puhuma panna. Just sel kuulsal üritusel sai ta politseitööga lähemalt tuttavaks ning see hakkas talle kohe meeldima.
“Esimesest Paikuse koolipäevast saadik kuni tänaseni ei ole ma pidanud oma valikut kahetsema,” tunnistas noor konstaabel.

Igal hommikul tuleb ta rõõmsa tujuga tööle ja on kohal täpselt nii kaua, kui vaja. Paberitööd on konstaablil palju, samuti ülekuulamisi ja inimeste nõustamist. Ta võtab inimestelt avaldusi vastu, kuulab tunnistajaid üle, alustab menetlusi, käib ise sündmuskohal.

Kui kõigest sellest tööaega veel üle jääb, istub autosse ja läheb patrulli. Kaks korda kuus vahetab ta oma reedese tööpäeva õhtutundide vastu ja tuleb tööle alles õhtul kell üheksa, et linnatänavatel korda hoida. Ikka turvalisuse nimel!

Loe pikemalt laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl siit.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 185 korda, sh täna 1)