Juhtkiri: Tüng või möödarääkimine? (2)

Tänane Saarte Hääle lugu sellest, kuidas endale maja soovijad süüdistavad ehitajat ja järelevalvajat pettuses, valmis ei rohkem ega vähem kui kaks kuud. Juba novembris käis ajakirjanik Mati Hindi ja Tarja Teräväise juures ja kuulas ära nende mured. Järgnesid veel üks külaskäik ja lugematud e-kirjad kõikidele osapooltele.

Nüüd on lugu valmis ja kõigile lugeda, kuid öelda päris üheselt, kes on olnud paha ja kes hea, ikkagi ei saa. Ajakirjaniku asi polegi seda öelda. Loos on jätkuvalt palju küsimärke, mille kohta on vaid “sõna sõna ja hammas hamba vastu”. Dokumentaalseid tõestusi sellest, mida inimesed on kokku leppinud või tellinud, alati ei ole. Õppetund on see igatahes kõigile. Aumeeste mäng ei maksa tänasel päeval suurt midagi. See on veelgi õhemal jääl käimine kui lepingutes kasutatav “pisikese kirja meetod”. Siis on asjad vähemalt mustvalgel kirjas.

Kahju on sellest, et Saare- ja Muhumaa ehitusmeestel on plekk peal. Ilmselge on see, et kaks “sõpra” proovis nii mõnigi kord heausklikule tellijale veidi külma teha. Seda on nad ka ise tunnistanud. Seega veel kord kõigile meeldetuletamiseks üks kasulik ütelus: usalda, aga kontrolli!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)