Ametikooli õppehoone ehitamisest tehakse film

Uut õppekompleksi ehitav Kuressaare ametikool jälgib objektil toimuvat veebikaameraga, mille salvestistest on kavas teha õppefilm.
Veebikaamera filmib maja ehitamist ööpäev läbi ehitusobjekti vastas asuva õppehoone viimase korruse aknast.

“Kuigi kaamera abil saame objektil toimuvat tööd reaalajas jälgida, pole see üles seatud ehitaja kiusamiseks – et vaadata, mis ikka konkreetsel ajahetkel toimub ja kui palju keegi meestest tööd teeb,” lausus kooli haldusdirektor Arvo Kereme.
Tema sõnul seati kaamera üles eelkõige õppetöö jaoks – et teha hoone valmimise protsessist hiljem film, mille monteerivad kokku disainivaldkonna õpilased.

“Püüame uue maja ehitamist rakendada ka sel eesmärgil, et teha reklaami Kuressaare ametikooli disaini ja tarbekunsti õppesuunale,” ütles reklaamikunsti ja piktograafiaõpetaja Merit Karise.
“Lõpuks tuleb sellest time-lapse-video – paari minutiga saab näha maja kerkimist esimest kopalöögist viimase lihvini,” rääkis Karise. Ta lisas, et ka praegu saab igaüks maja valmimist jälgida aadressil http://www.tt.ee/portal.php?mode=webcam .
“Ehitajad teavad, et neid jälgitakse,” kinnitas AS-i EBC Ehitus projektijuht Ain Murd, lisades: “Mujal Euroopas on veebikaamerad ehitusobjektidel väga levinud.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)