Minister Parts annaks kirve saarlastele (5)

Eesti keskkonnaühenduste koda (EKO) andis juba teist aastat järjest keskkonnakirve majandus- ja kommunikatsiooniministrile Juhan Partsile (IRL). Parts on aga seisukohal, et kirves tuleks anda hoopis saarlastele.

“No siis tuleks anda kirves saarlastele kõigepealt,” ütles minister Parts. Ta märkis, et täna on enamus saarlasi püsiühenduse poolt. “Majandusminister on siin rahva teener ja mul ei ole voli öelda täna saarlastele ja paljudele, kes on seda algatanud läbi mitme aasta, et ma seda lihtsalt ei tee,” jätkas ta.
EKO heidab aga ministrile ette seda, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ja maanteeamet kulutavad endiselt ressursse Saaremaa püsiühenduse protsessile, mille keskkonnamõjude hindamise aruanne ei arvestanud ekspertide järeldusi ja mille sisu ei ole kooskõlas säästva arengu põhimõtetega.

“2011 andis hoopis ju vastupidise tulemuse,” pareeris Parts.
Tema sõnul sai keskkonnamõju hindamine Saaremaa püsiühenduse osas kinnituse riiklikelt keskkonnainstitutsioonidelt. “Lihtne lõppjäreldus oli see, et Saaremaa püsiühendus, olgu siis sildade või tunnelite näol, on keskkonna seisukohast võimalik.”
Juhan Parts ütles lõpetuseks, et valitsuse ja majandusministri jaoks on see fakt, mida saab võtta aluseks püsiühendust planeerides.

Mirjam Nutov

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)