Lapsele võlgu jäämine läks kalliks maksma (13)

Oma lapsele elatisraha maksmata jätnud saarlane pääses küll kohtu alt, kuid tal tuleb hüvitada kolme aasta jooksul kogunenud võlgnevus, tema auto ja pangakontod arestiti ja lisaks tuleb tal riigituludesse maksta 300 eurot. Kokku peab mees maksma üle 3000 euro.

Prokuratuur esitas möödunud aastal mehele kahtlustuse, et ta hoiab alates 2008. aastast kuritahtlikult kõrvale kohtuotsusega mõistetud elatise tasumisest oma alaealisele lapsele.
Maakohtu määruse järgi tuli mehel alates 2008. aasta maist kanda lapse ema arvelduskontole igas kuus 134,21 eurot kuni lapse täisealiseks saamiseni.

Seega oleks naise pangakontole eelmise aasta alguseks pidanud laekunud olema 4831,56 eurot, kuid mees täitis oma kohustusi vaid osaliselt. Ta on oma lapse pealt kokku hoidnud 3259,50 eurot (ehk 51 000 krooni).
Mees kahetses oma tegu südamest ja põhjendas tekkinud olukorda sellega, et oli küll Norras tööl, kuid tema sissetulekud olid ebaregulaarsed. Mees on lapsele ostnud vajalikke asju ja riideid ning andnud ka sularaha. See ei vabasta teda aga elatisraha maksmise kohustusest. Selleks aga mehel raha polnud.

Kuna kahtlustatav on varem kriminaalkorras karistamata, tema süü ei ole suur, ta oli kohe nõus asuma heastama tekkinud elatisraha võlgnevust, maksma riigituludesse 300 eurot ning menetluse jätkamiseks puudus avalik menetlushuvi, otsustas ringkonnaprokurör menetluse lõpetada.
Seaduse järgi võib vanemat, kes kuritahtlikult hoiab kõrvale oma nooremale kui 18-aastasele lapsele või täisealiseks saanud, kuid abi vajavale töövõimetule lapsele kohtu poolt väljamõistetud igakuise elatusraha maksmisest, karistada rahalise karistuse või kuni aastase vangistusega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 404 korda, sh täna 1)