Siseminister selgitas varguse uurimist

Siseminister selgitas varguse uurimist

SAARTE HÄÄL 6. OKTOOBRIL: Õpetajate raha vargus: raamatupidaja kõrvaldas pool miljonit. Foto: repro

Siseminister Ken-Marti Vaher selgitas riigikogus arupärimisele vastates, miks politsei viivitas kriminaalmenetluse alustamisega, uurimaks Saaremaa haridustöötajate liidu raha vargust.

Minister Vaheri väitel laekus politseile vestluse käigus teave võimalikust raha väärkasutusest Saaremaa haridustöötajate liidus (SHL) 2011. aasta septembris.
“Saaremaa kriminaalpolitsei ja Saaremaa haridustöötajate liidu vahel arutati edasisi tegevusi ning lepiti kokku, et haridustöötajate liit teostab revisjoni, mis peab tuvastama raha võimaliku väärkasutuse kahtluse, kui see on aset leidnud. Kriminaalpolitsei otsustas, et menetlust alustatakse lähtuvalt revisjoni tulemustest,” rääkis Vaher esmaspäeval riigikogus Keskfraktsiooni liikmete arupärimisele vastates.

17. novembril esitatud arupärimises viitasid riigikogu liikmed paar nädalat varem Saarte Hääles ilmunud uudislugudele 32 000 euro vargusest SHL-ist, mille väidetavalt oli toime pannud liidu endine raamatupidaja.
Arupärimine oli tingitud sellest, et Kuressaare politsei ei reageerinud ajalehes ilmunud vihjele ja politsei pressiesindaja põhjendas seda sellega, et tegemist on kuulujutuga.
“Samas on teada mitmed juhtumid, kus Eesti meedias ilmunud info kontrollimiseks on algatatud kriminaalmenetlusi ja on piisanud ka tunduvalt väiksemast vihjest kui vihje vargusele 32 000 euro ulatuses,” selgitas endine politseinik ja siseminister Kalle Laanet esmaspäeval riigikogus.

Ta jätkas, et ka siis, kui selgus, et tegemist ei ole kuulujutuga ja juhtunu tunnistas üles ka SHL, ei muutunud midagi. “Ajakirjanikud püüdsid saada infot juhtunu kohta, et täita oma ülesannet avalikkuse informeerimisel, kuid politsei hämas ja venitas vastustega, viidates ühtlasi kella neljast lõppevale tööpäevale, pärast mida Lääne prefektuuris e-kirju enam ei loeta,” lausus Laanet.
Siseminister Vaheri sõnul viivitati kriminaalmenetluse alustamisega, sest politseile ei olnud selge, milles võiksid seisneda kuriteo tunnused, ja nende selgitamine vajas täpsustamist. “Raha väärkasutuse fakti kinnitamisel alustati politseis kriminaalmenetlust,” lisas ta.

Juhtunust ajendatuna saatis Saarte Hääl 10. oktoobril päringu ka Eesti politseijuhile Raivo Küüdile, kuid arupärimise päevaks, 17. novembriks ehk rohkem kui kuu aega hiljem ei olnud toimetus vastust saanud. Mida minister selle põhjenduseks kostis, saab lugeda homsest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)