Saare jahimehed lähevad nädalavahetusel hundijahti (5)

Esimene mahasadanud lumi annab lootust, et Saare maakonna jahimehed saavad jälile ka huntidele, kelle hingel on üle saja lamba elu. Kui ilmaolud on küttidele soodsad, läheb nädalavahetusel lahti hundijaht.

“Hunte me ei näinud, kuid jälgi nägime küll,” ütles nädalavahetusel väljas käinud Saare EPT jahiseltsi kuuluv Mati Kirs, lisades, et mitmeid jälgi nähti Võhmal, Leisi kandis ja ka EPT Kuumi hooldusalal.
Kogenud jahimehe sõnul olid need kindlasti hundi jäljed ning neid ei ole võimalikki mõne muu looma jälgedega segi ajada. Kirsi sõnul võis tegemist olla lausa kahe hundikarjaga.

“Pead küll ei anna, aga võisid olla küll erinevad karjad,” selgitas Kirs, kelle hinnangul võib hunte kokku olla umbes kümne ringis, aga selgub see ikka pigem siis, kui jaht lahti läheb ja jälgi pikemalt uurida saab.
Kuna lumi tuli maha alles sel nädalavahetusel, siis varem ei olnudki võimalik selgust saada. Kirsi sõnul saab hundijahti pidada vaid talvel ja lumega.

“Muudmoodi ei olegi võimalik,” ütles ta, lisades, et suure tõenäosusega läheb hundijahiks tuleval nädalavahetusel. “Kui tuleb värske lumi, siis ei ole mingit kahtlust,” sõnas Kirs.
Saare maakonnas murti eelmisel aastal üle saja lamba.
Keskkonnaamet andis loa, et Saaremaal tohib lasta kolm hunti. Kogu Eestis võib küttida kokku 115 hunti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)