Politsei: helkur ei ole häbiasi! (16)

Politsei: helkur ei ole häbiasi!

KAKS HELKURIT: Helle Timm on varustatud lausa kahe helkuriga, sest autojuhina ta teab, et linnas pimedaga liigeldes on juhil teed ületavat jalakäijat vaat et raskemgi märgata kui maal, sest tuled pimestavad. Foto: Tõnu Veldre

Politsei ütleb detsembris Saaremaal toimunud helkurikontrolli kokkuvõtteks, et saarlased pigem ikka kasutavad helkurit, kuid on küllalt ka neid, kellele tuleb seadusemuudatust meelde tuletada.

“Helkur ei ole häbiks – helkur on abiks!” ütles Kuressaare politseijaoskonna menetlus-ja ennetusteenistuse vanem Meelis Juhandi.
Ta rõhutas, et helkur ongi reaalselt kõige odavam kindlustus selleks, et tagada jalakäijana liikluses oma turvalisus. Juhandi sõnul tehti Saare maakonnas detsembris kolm politseioperatsiooni kergliiklejate kontrollimiseks.

“Helkurite olemasolu kontrolliti kõigil jõulurahu tegevuse ajal toimunud jalgsipatrullide ja lisapatrullide kasutamise ajal,” selgitas Juhandi.
Ta lisas, et paragrahv on kõigil kergliiklejail sama, see käib nii jalakäijate kui ka jalgratturite kohta. “Neid viimaseid oli detsembrikuus tõesti palju – ilmad olid soosivad,” märkis Juhandi.
Varem kehtinud liiklusseadus kohustas helkurit kandma vaid kõnniteeta ja valgustamata teedel liikudes. Uus seadus näeb aga ette, et pimedal ajal ja halva nähtavuse korral on jalakäija kohustatud helkurit kandma ka asulas.

Eile päeval käis Saarte Hääl Kuressaare kesklinnas kontrollimas ning kuigi väljas oli valge, oli enamik linnas jalutavaid inimesi helkuriga varustatud.
“Ega ma seaduse jaoks seda kanna, ikka enda pärast,” ütles lausa mitut helkurit kandev Helle Timm, lisades, et autojuhina teab ta täpselt, kui vajalik see pisike vidin on.

“Linnas pimestavad need teised autod ja tänavavalgustus autojuhti veel rohkemgi kui maal,” on Timm igati rahul, et selline seadusemuudatus ette võeti, sest temalgi on tihtilugu tulnud pidurdada, kui tumedas jopes inimkogu ootamatult sõiduteele hüppab. “Inimesed võiksid jah pimedal ajal arvestada, et juht ei pruugi neid märgata,” märkis Timm, kes soovitab helkurit kõigile.
Silma hakkas ka paar tumedas jopes meest, kel ei olnud helkurit jope küljes rippumas.

“Ma ei kanna jah, sest ei käi pimedal ajal väljas,” ütles Kalle Kesküla, lisades kohe, et helkur on tal sellegi poolest igaks juhuks olemas, sest iial ei või teada, millal on vaja halva nähtavuse ajal välja minna.
Liiklusseaduse järgi võib politsei helkuri puudumisel teha inimesele kuni 40 euro suuruse rahatrahvi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 66 korda, sh täna 1)