Päästeamet hoiatab jääle minemise eest (1)

Kuna praeguseks ei ole veekogud veel piisavalt turvaliselt jäätunud, hoiatab päästeamet inimesi jääle minemise eest.

Paksem ja turvalisem jää tekib päästeameti teatel alles pärast mitmenädalast külma ilma. Praegune veekogudele tekkinud jää inimest ei kanna ning sellele minek on eluohtlik. Jääst läbi vajunud inimene upub vaatamata ujumisoskusele, sest külm vesi halvab tegutsemisvõime mõne minutiga.

Päästeamet palub lapsevanematel mitte jätta lapsi veekogude läheduses järelevalveta ja selgitada neile jäälemineku riske. Selle aasta esimestel päevadel on lapsed juba mitmel korral hapra jääga veekogudel ohtlikesse situatsioonidesse sattunud. Tallinnas Kadriorus vajus poiss läbi õhukese jää tiiki, kuid pääses tänu kõrvalseisjate abile.

Kalameestel soovitab päästeamet samuti reaalselt hinnata hapra jääga seotud ohtusid ning mitte minna veekogule enne, kui jää on turvalise paksusega. Samuti soovitab päästeamet jääle minnes kaasa võtta jäänaasklid, vile või helisignaali ja päästenööri, et tagada võimaliku õnnetuse korral eluga pääsemine. Tuleb arvestada ka seda, et jääkate, mis ühte inimest kannab, võib suurema seltskonna all puruneda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)