Kodus kanepit kasvatanud mees sai tingimisi vangistuse

Kuressaare kohtumajas mõisteti tingimisi vangistus mehele, kes kasvatas oma Orissaare vallas asuvas talus mitme aasta jooksul kanepitaimi, millest valmistas hašišit ja marihuaanat.

30-aastane Sven Rannat kasvatas kanepit 3–4 aastat, kuni 2011. aasta septembrini, ning valmistas sellest marihuaanat ja hašišit. Politsei pidas mehe kinni 8. septembril ja läbiotsimise käigus leiti tema talu territooriumilt 10 kanepitaime, 37 kanepivart, kanepilehti ja õisikuid ning ka peenestatud kanepit.

Kohus tunnistas Rannati süüdi kanepi ebaseaduslikus kasvatamises ja suures koguses narkootilise aine ebaseaduslikus käitlemises ning karistas teda kahe- ja pooleaastase vangistusega tingimisi 2,5 aasta pikkuse katseajaga.
Lisaks mõisteti Rannatilt välja 695,05 eurot sundraha, 504 eurot ekspertiisitasu ja kaitsjatasu.

Lisaks Rannatile tabasid kriminaalteenistuse ametnikud eelmisel aastal veel kaks kanepikasvatajat, keda kohtutee ootab ees lähiajal.
Mullu juulis avastati kanepikasvandus Kaarma vallas, kus läbiotsimise käigus leiti 53 kanepitaime. Septembris avastati kanepikasvandus Orissaare vallas ühes talus, kust leiti 62 kanepitaime.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 186 korda, sh täna 1)