Inspira korraldas esimese hafla Saaremaal

Inspira korraldas esimese hafla Saaremaal

EKSOOTILINE PIDU: Tantsijate improvisatsioon elava trummimuusika saatel. Foto: Alar Truu

28. detsembril toimus Arensburgi sohvabaaris Muusa esimene idamaine jõulu-hafla. Täismajale esinesid tantsijad nii saarelt kui ka mandrilt, lisaks üllatuskülalised.

Kui idamaise kultuuri huvilised teavad hästi, mis on hafla, siis teistele olgu selgituseks öeldud, et hafla tähendab araabia keeles pidu. Pidu, kus omal kohal on idamaine muusika, tants ja söök. Kõik see oli olemas ka Saaremaa esimesel hafla’l.
Kahe- ja pooletunnise programmi vältel oli võimalus nautida idamaist tantsu erinevate kohalike gruppide esituses: esinesid Taimi Kirri tantsijad, Maret Mägi grupp, tantsutrupp Emma ning Inspira huvikooli algajad ja edasijõudnud.

Lisaks värvikatele saare tantsijatele oli jõulu-hafla’le kohale tulnud ka Lääne-Virumaal tegutsev idamaine tantsutrupp Nabaratoorium. Nabaratooriumi juhib eesti kõhutantsu üks tuntumatest edendajatest Jane Paberit, kelle juhendada on üheksa erinevat gruppi.
Üheltki hafla’lt ei tohi puududa ka üllatusesinejad. Saare jõulu-hafla peaesineja oli professionaalne ja hinnatud idamaine tantsija Jelena Köönverk Tallinnast. Teiseks üllatajaks oli Priit Arge trummidega, mille saatel said tantsijad oma tantsuimprovisatsiooni oskusi näidata.

Kaunite tantsuetteastete kõrvale kuulusid maitsvad idamaised suupisted, mida Arensburgi restorani kokad olid just selleks ürituseks menüüsse lisanud.
Üks hea tava on hafla’l ka õnneloos. Saare hafla õnneloosi jaoks olid auhinnad välja pannud kosmeetikasalong Ann, Arensburg Hotell & Spa, Jelena Köönverk ja Inspira.
Peoõhtu lõpus oli kõigil soovijail võimalus õppida mõned tantsusammud ja nii andis ühine dabke-tants peole värvika lõpu.

Jelena Köönverk, kes on osalenud hafla’del nii Eestis kui ka mujal, arvas saare esimese jõulu-hafla kohta: “Väga kaunis üritus! Tänud korraldajatele ja kummardus kõigile säravatele esinejatele! Kohtumiseni järgmisel põneval hafla’l Kuressaares!”
Hafla’t kommenteerisid ka pealtvaatajad: “Üritus meeldis tõeliselt – hea korraldus, meeldiv idamaine atmosfäär, esinejate entusiasm ja meisterlikkus ja eriti alati särav Jelena oma tõeliselt professionaalse esitusega!”; “Nauditav üritus jõuluajal, tänud Tiiale, Janele ja teistele korraldajatele, ootame järge…”.

Ka korraldajad tänavad siinkohal kõiki, kes andsid oma vabatahtliku panuse esimese Saaremaa hafla õnnestumisse – tantsijaid, tantsuõpetajaid, toetajaid, Alarit video eest, Alarit fotode eest, Madist muusika eest. Üllatavalt suur huvi annab kindlasti põhjust loota ka järgmist hafla’t.

Tiia Leppik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 96 korda, sh täna 1)