Saarte Hääl alustab WRC ennustusvõistlust (2)

Spordisõpradele juba mitmeid ennustusvõistlusi korraldanud Saarte Hääl jätkab traditsiooni ka sel aastal. Seekord muutustega, kuna F1 ennustuse asemel käivitame 11 kuud kestva autoralli maailmameistrivõistluste ennustusvõistluse.

Muutuse põhjus on ilmselge – Ott Tänaku osalemine WRC-sarjas. Olgugi et Tänak ise on öelnud, et vaadatakse üks etapp korraga, on alust loota, et saarlane teeb kaasa kõigil 13 etapil Ford Fiesta WRC roolis M-Spordi Ford World Rally Team’i meeskonna koosseisus. Väärtustamaks ka kohalikku autosporti, lisame MM-etappide ennustamisele ka Saaremaa ralli tulemuste ennustamise. Kuid sellest täpsemalt oktoobris, kui kohaliku rallielu sündmus lähemale jõuab.

14 etapist koosnev ennustusvõistlus saab alguse juba 18. jaanuaril, kui Eesti aja järgi kell 10.03 antakse start Monte Carlo ralli esimesele kiiruskatsele. Rallile on registreeritud ka Ott Tänak koos kaardilugeja Kuldar Sikuga.
Auhinnalaua jätame seekord veel saladuseks, auhindadest teeme juttu vahetult enne esimese etapi starti ehk siis 17. kuupäeva lehes. Nii palju võib märkida, et auhinnad on nii igale etapivõitjale kui ka üldarvestuse võitjale. Auhinnalaud on peamiselt Saarte Hääle ja ralliteemaline.
Järgmise teisipäeva lehes avaldame ka lühikese eelülevaate algava hooaja Monte Carlo etapist. Sarnaseid ülevaateid hakkame avaldama enne igat järjekordset MM-etappi.

Esimese etapi ennustusi ootame 18. jaanuari südaööks (kell 00:00) kas e-postile sport@saartehaal.ee või tiguposti teel toimetusse Kuressaares Tallinna tn 9. Ennustusi saab jätta ka postkasti toimetuse uksel.
Reeglid on sarnased F1 ennustusvõistluse omadele, lisanduseks vaid niipalju, et boonuspunkte saab korjata saarlase täpse koha ennustamisega. Lisaküsimusi seekord ei esitata. Ennustuse täpsemad reeglid toome ära allpool.
Head ennustamist!


Reeglid

  • Ennustada tuleb iga ralli sõitjate esiviisik üldarvestuses.
  • Punkte antakse järgnevalt: õigesti ennustatud nimi ja koht = 3 punkti; 1 kohaga eksimine = 2 punkti; 2 kohaga eksimine = 1 punkt. Ott Tänaku (juhul kui ta on esiviisikus) koha täpne ennustamine = 3 plusspunkti (lisaks tavapärasele ennustusele). Ott Tänaku kohaga eksimine ühe koha võrra = 2 plusspunkti (lisaks tavapärasele ennustusele); Ott Tänaku kohaga eksimine kahe koha võrra = 1 plusspunkt (lisaks tavapärasele ennustusele).
  • Saaremaa ralli etapil osalejad saavad boonusena 2 punkti, juhul kui ennustuse enda eest on saadud vähemalt 5 punkti.
  • Igal ennustajal läheb arvesse vaid üks talong (kui on mitu ennustust, ei lähe ükski arvesse).
  • Ennustaja, kes on kolm etappi vahele jätnud, eemaldatakse võistluselt automaatselt.
  • Lõpparvestuses lähevad arvesse vaid ennustajad, kes on osalenud vähemalt 7 etapil.
  • Arvesse lähevad talongid, mis on laekunud toimetusse hiljemalt esimese kiiruskatse stardile eelneval südaööl. Laekumise kuupäev avaldatakse ka Saarte Hääles.
  • Tulemuste vaidlustamiseks ja vigadele tähelepanu juhtimiseks on aega nädal pärast etapi tulemuste avaldamist Saarte Hääles.
Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)