Humana annetab riideid

Kuressaares tegutsev kasutatud rõivaste kauplus Humana annetab iga kahe nädala tagant oma müümata jäänud kauba abivajajatele.

Kui suuremal osal Humana kauplustest on pikaajalised partnerid, nagu näiteks hooldekodud, tugikeskused, vallad juba välja kujunenud, siis üsna noorukesel Kuressaare Humanal selliseid partnereid veel ei ole. Seepärast pakubki kauplus rõivaid hooldekodudele, valdadele, aga ka mittetulundusühingutele, kellel on soov ja võimalus riided abivajajateni toimetada.

Kaupluse juhataja Merike Kaljo sõnul võivad organisatsioonid annetuse saajaks olla nii ühekordselt kui ka pikemaajaliselt. Täpselt nii, kuidas neil on võimalik annetust realiseerida. Kaupluse juhataja sõnul on Humanalt mõnel korral kaupa saanud Sõmera hooldekodu ja Saaremaa puuetega inimeste koda. Seda just seetõttu, et asjad kindlasti heategevuseks läheksid.

Ühekorraga antakse ära pea terve müügisaalitäis kaupa ehk tuhandeid esemeid, mille hulgas on riided, jalanõud jms, ning seepärast annetataksegi vaid organisatsioonidele, mitte üksikisikutele. Seejuures peaks ka esemete transport abisaaja organiseeritud olema. “Ehk leidub Saaremaa peal soovijaid, kes tahaksid meilt annetust saada,” oli Kaljo lootusrikas.

Müümata jäänud kauba heategevuseks annetamine toimub kaupluse juhataja sõnul iga kahe nädala tagant, kui Humana ruumid uue kaubaga täidetakse. Järgmine kaubavahetus saab teoks 22. jaanuaril.
Kõigil huvilistel on võimalus kauplusega ühendust võtta telefonil 51 14 446.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 100 korda, sh täna 1)