Mustjala spordisaalis surus Fred Pokk rivaalide käed lauale (4)

Mustjala spordisaalis surus Fred Pokk rivaalide käed lauale

KES KEDA: Peakohtunik Kalle Kolter on tähelepanu ise. Fred Pokil (vasakul) ja Elari Kovaljovil seisab jõuproov ees. Foto: Tõnu Veldre

2011. aasta eelviimases päevas pole raasugi näärimeelsusest. Taevataat on pilveluugid valla päästnud. Jõulukuine lumeootus jääbki aga ootuseks, sest vihmapisarad pärsivad aastavahetuse meeleolu igast kandist. Vahest aitab selles märjas päevas emotsioone luua rammumeeste jõuproov Mustjala spordisaalis.

Saare maakonna lahtised meistrivõistlused, arvult juba teised, toimuvad 30. detsembril. Miks aasta lõpus? Aga sellepärast, et saarlastest jõumehed, kes välis- või mandrimaal töötavad, tulevad aastavahetuseks koju ja siis ehk on neil mahti aastalõpu askelduste juures ka sporti teha.
“Huvitav, kas vaatemäng läheb täissaalile?” küsin sõidukirooli hoidvalt kolleegilt Tõnu Veldrelt. Fotograaf sügab vuntsi ja jääb vastuse võlgu. Täpsemalt, mees ei hakka ennustama.

Oma silm on kuningas
Kui suure spordisaali keskele võistlusareeni ette publiku hulka jõuame, on esimesed kohtumised juba toimunud. Mustjala valla vapiga punases esindusdressis vallavanem Kalle Kolter on meistrivõistluste korraldajana ka peakohtuniku rollis. Võistluste sekretäri laua taga istub Mustjala spordirahva grand old man Paavo Vara. Et seda 76-aastast spordifanaatikut ka igale poole jagub! Seina äärde laotud maadlusmattidel rassib Mustjala sportlaskonna järelkasv. Koolipoisid müttavad omakeskis. Mehehakatised proovivad üksteisel selga prügiseks teha. Sellega läheb neil nii nagu Eduard Vilde näitemängus – kord Piibeleht all ja Vestmann peal ja siis jälle vastupidi.

Loe pikemalt laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl siit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 94 korda, sh täna 1)