SÜGi õpetajad korraldasid uurimistööde konverentsi (3)

Nagu varasematelgi aastatel, nii korraldasid Saaremaa ühisgümnaasiumi õpetajad ka tänavu jõuluvaheajal uurimistööde konverentsi.
SÜG-i projektijuhi Anne Teigamägi sõnul on kogu ettevõtmise eesmärk õpilastele eeskuju anda.

“Kõik meie kooli gümnaasiumiosa õpilased peavad kolme aasta jooksul valmis saama uurimistöö, ilma selleta nad meie kooli ei lõpeta,” selgitas Teigamägi. “Väga hästi iseloomustas kogu seda ettevõtmist meie kooli direktor Viljar Aro, kes konverentsi avamisel lausus: “Kui sa ise seda ei tee, siis ei oska sa seda ka juhendada.”.”

Seekordsel konverentsil kanti ette üheksa uurimistööd. Näiteks ajalooõpetaja Liis Tabri esines teemal “Eestlaste emigratsioon läände II maailmasõja ajal”, algklasside õpetaja Irena Singi uurimuse teema oli “Andeka lapse tund“, saksa ja vene keele õpetaja Diana Õun oli uurinud, mida arvavad õpilased Saaremaa ühisgümnaasiumist.

“Eraldi tooksin välja meie inglise keele õpetaja Reet Lulla väga huvitava ja humoorika esinemise teemal “Pannkoogiinimesed”,” märkis Anne Teigamägi ja selgitas, et pannkoogiinimeste (ingl k pancake people) all on mõeldud 21. sajandi ehk infotehnoloogiaajastu inimesi, keda tänapäeva koolides õpetada tuleb.
Inglise keele seletavas sõnaraamatus on pannkoogiinimesi iseloomustatud kui inimesi, kes veebis küll palju loevad, kuid teevad seda väga pealiskaudselt.

Saaremaa ühisgümnaasiumi õpetajate uurimistööde konverentsi traditsioon on vastu pidanud juba enam kui kümme aastat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)